Biblioteka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zostali zaproszeni do obejrzenia w teatrzyku Kamishibai legendy "Tajemniczy tunel". Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w grze spacerowej z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci". »

Na nieczynnej stacji Brzostów Wlkp. w Roszkowie odbył się Piknik rodzinny z pociągiem retro w tle. Nasza biblioteka wspólnie z Biblioteką Publiczną Gminy Jaraczewo oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Wsi Roszków prowadziła stoisko dla dzieci. »

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej dowiedzieli się jaką drogę pokonuje książka zanim trafi do czytelnika. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Przedszkola Poziomka, które przechodząc przez magiczne koło, mogły rozpocząć zabawę z okazji „Dnia bez Śmiecenia”, który przypada 11 maja. »

W piękne majowe przedpołudnie odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Społecznych. Uczniowie klas 7. i 8. zwiedzili jarocińską starówkę. »

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drog musi przejść zanim trafi do czytelnika, a teatrzyk kamishibai pomógł im pozna zasady korzystania z biblioteki. »

Biblioteka w parku gościła Przedszkolaki z Bachorzewa, które odkodowały ukryty na macie obrazek, szyfrowały drogę zajączka do koszyczka wielkanocnego, a na zakończenie układały puzzle i kolorowały świąteczne obrazki na tabletach. »

Przedświąteczne spotkanie w przedszkolu Marcinek. Grupa "Plastusie" wysłuchała bajki o Wielkanocnym baranku, odgadywali zagadki związane z pokarmami wielkanocnymi. »

Zaszyfrowaną Wielkanoc poznawały dzieci z przedszkola w Bachorzewie. Labirynty, dopasowanie cieni, łączenie w pary, wielkanocne bingo i inne łamigłówki poprzedziły wykonanie pracy plastycznej i wesołe zabawy z chustą animacyjną. »

Powrót na górę