W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły dzieci z półkolonii ze Szkoły Społecznej z Jarocina.
Przygotowano dla nich kodowanie na macie edukacyjnej. Za pomocą scratcha juniora dzieci wykonały wakacyjne animacje.
»

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »

W festiwalową niedzielę tuż p mszy za zmarłych muzyków można było spotkać się z Maciejem Sikorskim. Ruiny kościoła św. Ducha doskonale nadały się na spotkanie o uzależnieniu od narkotyków, o nawróceniu. Maciej Sikorski pochodzi z Góry niedaleko Jarocina, a teraz mieszka w Krakowie, gdzie ma rodzinę i prowadzi Teatr Exit dla osób z niepełnosprawnościami. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »