7 miejsce w Rankingu Bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki - to nasz wynik na ten trudny 2020 rok! »

Firma Good Books oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej ogłosiła konkurs dla bibliotek, a właściwie dla bibliotekarek i bibliotekarzy - każda osoba, która wysłała wierszyk na ten temat otrzymała do swojej biblioteki zestaw książek i ulotki. »

Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »

W Bibliotece Głównej dzieci usłyszały historię o przygodach Ariola, jednego z bohaterów komiksu, później same stworzyły własny komiks i historyjkę. Na dzieci czekała również dobra zabawa i słodka niespodzianka. »

W Oddziale dla Dzieci oprócz książek o słoniach przygotowano dla czytelników i użytkowników kolorowanki, zagadki i elementy, które można zabrać do domu i wykonać słonia. »

Po wysłuchaniu bajki "Opowiem Ci mamo skąd się bierze miód" dzieci - pszczółki "zbierały nektar" i zanosiły do ula, a psotne misie podbierały smakołyk. »