W bardzo miłej i przedświąteczne atmosferze, odbyły się warsztaty robienia Zimowych lampionów. Każdy uczestnik wykonał lampiony nie tylko dla siebie, ale również dla bliskich. »

W tym roku uroczystości związane z imieninami Jarocina, którego patronem jest święty Marcin miały wyjątkową oprawę! »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

W wietrzny i deszczowy dzień odwiedzili nas uczniowie kl.3 SP nr 4 aby uczestniczyć w jesiennych zajęciach "Spotkanie w lesie". Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały tytułowego opowiadania i chętnie uczestniczyły w zabawach logicznych oraz ruchowych. »

Na kasztanowych zajęciach integracyjnych w bibliotece byli uczniowie, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci brały udział w grach i zabawach, w których liczyła się współpraca i lepsze poznanie koleżanek i kolegów. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Lubini Małej z zaciekawieniem wysłuchały przygód małego jeżyka. Chętnie brały udział w grach i zabawach oraz zajęciach plastycznych. »

W Dniu Borsuka Oddział dla Dzieci odwiedziły Misie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Wysłuchały historyjki Reginy Gruchalskiej „Borsuk Mruk”. »

W dniach 30 września i 1 października gościliśmy grupę bibliotekarzy z Piaseczna i bibliotek ościennych, którzy odwiedzili nas w ramach programu "Blisko". »