Biblioteka

Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »

DKK spotkał się 14 lutego - w Dzień Zakochanych. Mówiłyśmy więc o miłości… do gór. Książka "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet" Anny Kamieńskiej jest opowieścią Halinie Kruger-Syrokomskiej - kobiecie silnej, zdeterminowanej i pełnej górskiej pasji, jednej z najważniejszych postaci w historii kobiecego himalaizmu. »

Ponad 200 osób: zaproszonych gości, czytelników i mieszkańców zgromadziło się wieczorem przed Kamienicą Kultury, by po wspólnym odliczaniu od 10 do 1 i włączeniu neonu, oficjalnie wejść do nowej siedziby filii nr 1! »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

Pokaz multimedialny na fasadzie jarocińskiego ratusza okazał się wspaniały! »

W Niepublicznym Przedszkolu w Siedleminie dzieci miały niespodziankę. Przyjechały do nich bibliotekarki z filii nr 1 w Jarocinie. Przywiozły teatrzyk kamishibai i książkę o jeżyku do poczytania. »

Łowcy cytatów podczas twórczej pracy! Jarocińska młodzież podczas warsztatów tworzenia zwiastunów filmowych książek pokazała niezły pazur! »

Powrót na górę