Biblioteka

Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

Koraliki do prasowania to wspaniały materiał do kreatywnej zabawy z dziećmi. Przez kilka dni w Filii nr 3 w Jarocinie bawiliśmy się w układanie pięknych, kolorowych mandali. Powstały nam przepiękne wzory. »

Przez cały dzień, w filii nr 3 dla wszystkich chętnych dzieci trwały warsztaty lukrowania i zdobienia pierniczków świątecznych. Było pysznie i kolorowo. »

Jak każdego roku, w tygodniu, w którym wypadają Mikołajki, nasza biblioteka organizuje „Mikołajkowe Czytanie”. W filii nr 3 był to Marek Tobolski i czytał przedszkolakom opowieść o Jadzi Pętelce, która piekła pierniki.
Po czytaniu odbyły się oczywiście zajęcia plastyczne, na których dzieci tworzyły zawieszki Mikołaja.
»

Dziś w naszej bibliotece odbyły się Andrzejki. Wszyscy ci, którzy chcieli skorzystać z jedynej i niepowtarzalnej szansy dowiedzenia się czegoś o swojej przyszłości, mogli przyjść i sobie powróżyć. Wróżono między innymi z piór, z gwiazd, z kostki do gry, z kubeczków oraz z ręki. »

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszej bibliotece, w trakcie trwania długich przerw odbywały się warsztaty kodowania. Oczywiście z misiem w roli głównej. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Powrót na górę