Biblioteka

Dziś do biblioteki, filii nr 3 zawitała klasa III e. Nasze spotkanie dotyczyło Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na początek dzieci wysłuchały uroczą opowieść o "Koali, który się trzymał". »

Jutro Światowy Dzień Pluszowego Misia, ale my już dziś obchodziliśmy ten dzień w grupie Misiów, w przedszkolu Bajeczka. Na początku naszego spotkania dzieci przeglądały książeczki o różnych misiach, a potem jedną z nich czytaliśmy, o "Koali, który się trzymał". »

Filia nr 3 w Jarocinie wspiera szkolny projekt edukacyjno - czytelniczy "Mądre Bajki z Całego Świata", realizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jarocinie. To projekt fundacji Kulczyk Foundation pod szyldem "Efektu Domina". Fundacja prowadzona przez Dominikę Kulczyk działa w bardzo różnych miejscach świata wspierając dobre zmiany w społecznościach lokalnych. »

Wczorajsze przedpołudnie w przedszkolu Promyczek upłynęło nam bardzo przyjemnie. Małe Krasnale poznały nowych bohaterów książek dla dzieci: Polę, Jadzię Pętelkę, Kicię Kocię, samochodzika Franka, hulajnogę Zuzię, liska Fenka. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

Tak oto wczorajsze przedpołudnie spędziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola "Bajeczka" w naszej bibliotece - filii nr 3. Była krótka pogadanka na temat zachowania się w bibliotece, co lubi książka, a czego nie. »

29 września we wszystkich naszych bibliotekach, również w powiecie, odbyła się akcja czytelnicza "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tematem przewodnim spotkania były "Bajki robotów" Stanisława Lema, gdyż właśnie we wrześniu przypada setna rocznica urodzin pisarza. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Z okazji 20 - lecia kampanii czytelniczej "Cała Polska Czyta Dzieciom" do wspólnego czytania zaproszono klasę Id. »

Powrót na górę