Biblioteka

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Na spotkanie mikołajkowe w bibliotece zaproszone zostały dzieci z grupy Smerfów 3 z przedszkola "Bajeczka". Pierwsza część spotkania odbyła się w naszej bibliotece - filii nr 3, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom, przedszkolaki z grup Myszki i Pszczółki z przedszkola Poziomka wysłuchały wiersza o nie do końca dzielnym i walecznym Stefku. »

W ostatnim tygodniu września, we wszystkich naszych bibliotekach miejskich, wiejskich i powiatowych odbywały się czytania pod hasłem "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tym razem była to twórczość Marii Konopnickiej, gdyż w tym roku obchodzimy 180 rocznicę jej urodzin, a także została patronką roku 2022. »

W piątkowe przedpołudnie, podczas zajęć, wspólnie z dziećmi świetlicowymi uroczyście powitaliśmy jesień. Było głośne czytanie, gry i zabawy z chustą animacyjną, a także robienie papierowych jeży. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Dzień Mamy, to dzień wyjątkowy. W trakcie spotkania z klasą Ia dzieci wysłuchały opowieści o rodzinie, pt. "Moja mama, mój tata" Małgorzaty Swędrowskiej, łączyły w pary najbardziej znane powiedzenia o mamie, o rodzinie. A prezentem dla mamy była własnoręcznie wykonana ramka z rysunkiem swojej rodziny. »

Powrót na górę