Biblioteka

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Dziś z okazji 80 - letniej rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, na zajęcia w filii nr 3 została zaproszona kl. II b. Na początku dzieci posłuchały opowiadania Pawła Beręsewicza "Strasznie straszne". Następnie dzieci wyraziły swoje przemyślenia związane z opowieścią, poznały definicje słów getto i powstanie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało papierowego żonkila. »

Ostatnia grupa z przedszkola Bajeczka, która do nas zawitała to Misie 2. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. »

19 lutego przypadała 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z dziećmi z przedszkola Bajeczka. Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Trwają ferie zimowe i z tej okazji w filii nr 3 odbyły się dla dzieci warsztaty pod hasłem "Z miłości do kotów". Przez dwa dni nasze działania były skupione wokół kotów. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Na spotkanie mikołajkowe w bibliotece zaproszone zostały dzieci z grupy Smerfów 3 z przedszkola "Bajeczka". Pierwsza część spotkania odbyła się w naszej bibliotece - filii nr 3, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom, przedszkolaki z grup Myszki i Pszczółki z przedszkola Poziomka wysłuchały wiersza o nie do końca dzielnym i walecznym Stefku. »

Powrót na górę