…”Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las i niebo i słońce, wolny, swobodny czas”… taką piosenką w miniony wtorek rozpoczął się Integracyjny Wieczór Świętojański, na boisku Zespół Szkół w Witaszycach. »

Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

W piątkowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa zerówkowiczów pod opieką Klaudii Mańkowskiej. W ramach projektu „Bajkowo wśród pokoleń” realizowanego przez Klub Społeczny Witaszyce Razem dzieci zostały zaproszone na warsztaty plastyczne: „Kaczka w buraczkach”. »

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedzili uczniowie klasy II a. Na początku dowiedzieli się co to za święto i jakie jest jego tegoroczne hasło. Następnie wysłuchali fragmentu „Książki, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać”. »

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu książki pt. „Biblioteka” rozmawialiśmy o jej treści. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu książki pt. „Biblioteka” rozmawialiśmy o jej treści. »

Z okazji Dnia Motyla do biblioteki w Witaszycach zostały zaproszone przedszkolaki z miejscowego przedszkola pod opieką pani Joanny Mikołajczak. Na początek dzieci wysłuchały bajki o pewnej bardzo głodnej gąsienicy. »

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Witaszycach przenieśliśmy się do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości – do Akademii Pana Kleksa. Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. »