Biblioteka

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»

Podczas tegorocznej akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przypomnieliśmy sobie wiersze Marii Konopnickiej.
Na początku zajęć uczniowie klasy I b zapoznali się z krótką biografią tej znanej pisarki.
»

Wakacyjne zajęcia w witaszyckiej bibliotece dobiegły końca. W poniedziałek, nawiązując do książki „Podwodny świat”, dzieci wykonały piękne, kolorowe rybki. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Z okazji Dnia Bociana Białego bibliotekarka wybrała się do miejscowego przedszkola. Po uważnym wysłuchaniu książki: „Bociek i okulary” rozmawialiśmy o jej treści. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Kosmosu bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu bajki „Kicia Kocia w kosmosie” rozmawialiśmy o jej treści, o tym, czym jest kosmos. »

Powrót na górę