Biblioteka

W środowe przedpołudnie do biblioteki w Witaszycach wybrała się klasa IIIa pod opieką p. Alicji Kwiatkowskiej. Po serdecznym powitaniu dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Trzej elektrycerze” Stanisława Lema, który przeczytał zaproszony gość pani Maria Baranowska, wieloletni pracownik tej biblioteki. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Pod takim hasłem upłynęły zajęcia wakacyjne w bibliotece w Witaszycach. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?”. »

Po dłuuugiej przerwie bibliotekę w Witaszycach odwiedzili uczniowie klasy I a pod opieką pani Ewy Koterbiak. W związku z EURO 2020 lekcja miała charakter sportowy. »

Na lekcję online, po szkole do witaszyckiej biblioteki została zaproszona klasa III a z Zespołu Szkół w Witaszycach pod opieką pani Eweliny Szczot »

W Witaszycach zabawa w granie zabawą w granie, ale były też zaszyfrowane książki i karteczkowe miłe słowa - za co czytelnicy lubią bibliotekę. »

Tydzień Bibliotek trwa. Z tej okazji zaproszono uczniów pozostających w świetlicy szkolnej na lekcję biblioteczną online. »

Z okazji tegorocznego Dnia Książki w naszych bibliotekach można było uraczyć się cytatami z klasyki literatury oraz książkowe prezenty. »

Z okazji Dnia Matematyki w bibliotece w Witaszycach odbyła się wirtualna lekcja z uczniami klasy IIa. Na początku wysłuchali dwóch opowiadań z książki G. Kasdepke „Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne”. »

Z okazji Święta Zakochanych w naszych bibliotekach, obok akcji Randka w ciemno z książką, odbyła się druga akcja - czytelnicy, którzy w poniedziałek i wtorek - ostatnie dni karnawału - odwiedzili nasze placówki otrzymali w prezencie książkę "Opowiadania" Jadwigi Podeszwy »

Powrót na górę