Odjazdowy bibliotekarz pałacowym szlakiem

Odjazdowy bibliotekarz pałacowym szlakiemPonad dwustu uczestników, ponad 30 kilometrów w pięknym słońcu, moc atrakcji i dwóch rycerzy. Nasza trasa wiodła nas przez Most Światowego Dnia Roweru przy remontowanym właśnie Młynie nad Lutynią.

W Tarcach, dzięki uprzejmości właścicielki pałacu, mogliśmy zobaczyć jego piękne wnętrza oraz otaczający go park, posłuchać o ciekawostkach dotyczących remontu oraz o sześciu tajemniczych duchach... W Witaszycach, w nowym miejscu spotkań dla mieszkańców, czas oczekiwania na zwiedzanie Muzeum Dwóch Imperiów umiliło nam słodkościami i ciepłymi napojami Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc. Bardzo dziękujemy za gościnę! Moc była z nami i dojechaliśmy do Zakrzewa. Przed pałacem Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie powiedział kilka słów o historii obiektu. Miłą niespodziankę sprawił nam Damian Czeszyk, właściciel pałacu. Dziękujemy za pyszne czekoladowe wafelki dla uczestników rajdu. Punkt godzina 15.00 dojechaliśmy na polanę za pałacem. Utrudzeni drogą chętnie raczyliśmy się kiełbaską i plackiem drożdżowym. Chętni zwiedzili też Muzeum Regionalne.
Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i zapewnienie bezpiecznego przejazdu RoweLOVE - Jarocin, za pomoc techniczną Dr Szprycha (Paweł Kula), za pomoc medyczną Maciejowi Zaborowskiemu, funkcjonariuszom Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.