Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

Eksperymenty i książka - to bardzo ciekawe połączenie! Tym razem obiektem wziętym pod lupę był ziemniak. Uczniowie klasy IV i V Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siedleminie badali właściwości i zastosowanie tego warzywa. Towarzyszyły temu gry i zabawy: gorący ziemniak i rysowany głuchy telefon. Wszystko to na podstawie serii książek "Przygody z nauką" C. Jugla i J. Guichard (Akademia Mądrego Dziecka). »

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

W Kamienicy Kultury dzieci - z małą pomocą dorosłych - mogły uszyć własnoręcznie kolorową torbę na zakupy lub książki dla swojej mamy! »

Od Słowian po testy DNA - przekrój dyskusji na majowym spotkaniu Klubu e-Seniora był szeroki. Omawiając stronę MyHeritage, wspominaliśmy też o innych programach i stronach służących do poszukiwania i zachowania pamięci o naszych przodkach. »

Dyskusyjny Klub Książki spotkał się tym razem w niedzielne popołudnie. Z widokiem na słoneczny rynek dyskutowałyśmy o "Chłopkach" Joanny Kuciel-Frydryszak. Jakie życie wiodły nasze babki i prababki? »

Spotkaniem na temat Wisławy Szymborskiej, okraszonym tysiącem anegdot, zakończyliśmy tegoroczny Tydzień Bibliotek w Jarocinie. »

Klasa V z NSP im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie miała dziś cytrynowy dzień w Kamienicy Kultury. Doszło do wybuchu... cytrynowego wulkanu. »

Ponad dwustu uczestników, ponad 30 kilometrów w pięknym słońcu, moc atrakcji i dwóch rycerzy. Nasza trasa wiodła nas przez Most Światowego Dnia Roweru przy remontowanym właśnie Młynie nad Lutynią. »

Jak już wiecie, w kwietniu lekturą naszego Dyskusyjnego Klubu Książki były "Sąsiednie kolory" Jakub Małeckiego. 11 maja, dzięki Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, miałyśmy okazję spotkać autora we własnej osobie. Nieczęsto tak się zdarza! »