Biblioteka

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie. »

O znaczeniu rozmowy, zarówno w dzisiejszych czasach jak i dawniej, gdy wiedza była przekazywana ustnie. O słuchaniu opowieści naszych dziadków, z których rodziły się późniejsze baśnie i legendy. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Artystyczna wizytówka, przyjaciele od głów, przesiadany chińczyk i rzeczy, które nas łączą - oczywiście z książką w tle. Tak wyglądała wizyta klasy ITR z ZSP nr 1 w Jarocinie »

Wszystko o dyni w Dniu Dyni! Co to za warzywo, gdzie rośnie, jakie ma witaminy i walory smakowe dowiedzieli się uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze. A przy tym wykonali własne dynie. Życzymy duuuużo..... dyniowych pyszności! »

W piątkowe popołudnie grupa dzieci z Zespół Szkół Nr 4 w Jarocinie udała się z nami na niezwykły spacer. Podążając tropem zagadek z książki Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa", trafiliśmy do kościoła pw. św. Marcina. Podczas zwiedzania obiektu, natrafiliśmy m.in. na takie ciekawostki, jak tablica informująca o ustanowieniu św. Marcina patronem miasta, figura św. Wawrzyńca czy zegar słoneczny.[ »

Jak wiadomo, wszystko zaczęło się od wielkiego Boom! Świat się kręci, a my gramy w planszówki!
Dzięki akcji Bom3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece, realizowanej przez Fundację FRSI i wydawnictwo Story House Egmont Sp. Z o.o. filia nr 1 „Kamienica Kultury” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin otrzymała gry planszowe „Polska Luxtorepeda” oraz „Reakcja łańcuchowa”.
»

W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »

Powrót na górę