Biblioteka

Premiera książki "Pod Lipą" zgromadziła w Kamienicy Kultury spore grono fanów Jadwigi Podeszwy. Czytelnicy, którzy przeczytali pierwszą część "Warkocz", chcieli poznać dalsze losy Marty... Autorka przyznała, że pierwowzorem jednego z bohaterów był jej ojciec a w akcję wplecione są wydarzenia z historii Polski. Bohaterowie pojawiali się także w jej ukochanych, rodzinnych stronach. Dziękujemy za spotkanie! »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę. »

Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki! »

W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej! »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Wspólnie z zespołem WIELKOPOLANIE z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Animacji w Poznaniu zabraliśmy uczestników sobotniego popołudnia w podróż po dawnych tańcach i zwyczajach taneczno-muzycznych Wielkopolski. »

W Kamienicy Kultury o planetach pana Mikołaja czytał tata Paweł Kula. Po czytaniu był czas na kosmiczne zagadki i planetarną rozsypankę. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał swojego Marsjanina.
Dziękujemy panu Pawłowi Kuli oraz wychowawczyni i uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.
»

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

Powrót na górę