Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Wspólnie z zespołem WIELKOPOLANIE z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Animacji w Poznaniu zabraliśmy uczestników sobotniego popołudnia w podróż po dawnych tańcach i zwyczajach taneczno-muzycznych Wielkopolski. »

W Kamienicy Kultury o planetach pana Mikołaja czytał tata Paweł Kula. Po czytaniu był czas na kosmiczne zagadki i planetarną rozsypankę. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał swojego Marsjanina.
Dziękujemy panu Pawłowi Kuli oraz wychowawczyni i uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.
»

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

Wrześniowe spotkanie DKK obfitowało w wymianę tytułów książek czytanych przez wakacje. „Słowik” K. Hannach, „Gęsiego: z miasta na wieś” M. Wójcik, „Nauczyciel z Gett”a – M. Escobar , „Chłopki” J. Kuciel-Frydryszak, "Jezus umarł w Polsce" M. Grynberg. »

Za nami pierwsze szkolenie w ramach BLISKO i naszego projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca poszerzała naszą wiedzę z zakresu komunikacji z osobami niepełnosprawnymi oraz użytkownikami ze szczególnymi potrzebami. »