Biblioteka

Uczniowie klas IV-VI z Akademia Dobrej Edukacji - Jarocin wcielili się ostatnio w regionalnych piratów. Zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i kultury Jarocina. »

Na zajęciach Klubu e-Seniora było dziś odlotowo! Stawialiśmy pierwsze kroki w nauce kodowania. Aplikacja ScratchJr umożliwiła nam sterowanie postacią na ekranie i nie było to wcale takie proste »

Klocki Lego są ponadczasowe! Na Ukraińskich Czwartkach takie oto zabawy dla małych i dużych. »

W poniedziałek bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni pod hasłem „Ortografia dla każdego”. Piątoklasiści korzystając ze słowników, przypomnieli sobie zasady ortografii. »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »

Dzisiaj odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim. »

W niedzielne słoneczne popołudnie na stacji Brzostów odbył się kolejny przejazd drezynami dzięki Stowarzyszenie Szerokim Torem - Jarocińska Kolej Drezynowa. Kwestowano dla Fundacji Ogród Marzeń Jarocin. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Kamila Sobika pt. „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

Powrót na górę