Biblioteka

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień odwagi i zabawy. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. »

W ramach projektu „Książki spod lady, czyli tajemnice kamienicy” uczniowie klasy 8c z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wzięli pod lupę historię „Sali z kopytem”. »

Wspomnienia z lata gościły na naszym wrześniowym spotkaniu DKK. Na tarasie łapałyśmy ostatnie promienie letniego słońca, rozmawiając o czytanych podczas wakacji książkach. »

Andrzej Zawistowski zabrał naszych czytelników w podróż do PRLu i handlu reglamentowanego, kolejek i kartek. Okazuje się, że historia kartek i reglamentacji jest stara jak świat. »

Wakacyjne zajęcia w witaszyckiej bibliotece dobiegły końca. W poniedziałek, nawiązując do książki „Podwodny świat”, dzieci wykonały piękne, kolorowe rybki. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły dzieci z półkolonii ze Szkoły Społecznej z Jarocina.
Przygotowano dla nich kodowanie na macie edukacyjnej. Za pomocą scratcha juniora dzieci wykonały wakacyjne animacje.
»

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »

Powrót na górę