Biblioteka

Kwietniowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi upłynęło jak zwykle w miłej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku. Niedługo Wielkanoc, dlatego panie na warsztatach wykonały kurczaczki z plastikowych butelek i kolorowej bibuły. Rękodzieła te będą ozdobą ich świątecznych stołów. »

Za nami pierwszy tydzień darmowych lekcji języka polskiego do chętnych obywateli Ukrainy. Dyżury lektorów-wolontariuszy odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty w dwóch naszych placówkach JOK Jarocin i Kamienicy Kultury. »

Na sobotnich warsztatach w bibliotece w parku można było wykonać stroiki wielkanocne, ptaszki ze styropianowych jajek, w oddziale dla dzieci zajączki z papierowych talerzyków oraz pokolorować świąteczne obrazki. »

Kolejne spotkanie Klubu e-Seniora za nami. Tematem przewodnim były fake newsy. Uczestnicy poznali strony internetowe, które podpowiadają jak nie paść ofiarą dezinformacji i w jaki sposób weryfikować autentyczność zdjęć i wiadomości. »

Dzisiaj odwiedziły Nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie na macie, memory, rozsypanki wyrazowe, puzzle i zakodowane potrawy wielkanocne. »

Filia w Cielczy udostępniła klasie drugiej Szkoły Podstawowej w Cielczy książki, które przeznaczone były na makulaturę, aby dzieci mogły dać im drugie życie i stworzyć z nich coś ciekawego. »

W poniedziałkowe przedpołudnie czytelnia biblioteki wypełniona byla przedszkolakami z grupy "Pszczółki z Przedszkola Marcinek. »

„Niewidzialni” Natalii Delewy to niełatwa lektura ale bardzo aktualna. Bohaterami są niewidzialni, niedopasowani, niechciani czyli dziewczyna z domu dziecka, rodzina romska, uchodźcy z Aleppo. »

W piątkowe przedpołudnie Kamienicę odwiedziła grupa „Żabki” z przedszkola Stokrotka.
Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Fenka w wiosennym ogrodzie.
»

Uczniowie kl.1-3 SP z Bachorzewa spotkali się na zajęciach kodowania. Dzieci rozwiązywały wiosenne sudoku obrazkowe, zagadkową krzyżówkę, odkodowywały wyrazy i szyfrowały wiadomość do kolegi. Po wysiłku umysłowym rozpoczęły się zabawy ruchowe. »

Powrót na górę