Biblioteka

Przedświąteczne zajęcia w bibliotece w parku dla koła nr 2 z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tym razem panie wykonały kurki, które pięknie będą zdobiły wnętrza ich domów. »

Zajęcia w bibliotece z Niepublicznym Przedszkolem Poziomka z Jarocina. Dzieci wysłuchały bajki „Przygody Fenka: wiosna w ogrodzie” rozpoznawały wiosenne kwiaty, usłyszały odgłosy ptaków z kodów QR, zagrały w Memory oraz kodowanie na macie. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek panie przywitały Wiosnę. Na początku był Zajączek i życzenia świąteczne, z racji tego, że już niedługo Wielkanoc. Później na warsztatach kulinarnych seniorki zrobiły pyszne wiosenne kanapki. »

Dziś nasza pani Iza była w odwiedzinach u dzieci z Przedszkola w Cielczy, grupy: Żabki i Misie. Po przeczytaniu opowiadania "Wiosna" wspólnie z przedszkolakami udaliśmy się w plener by pożegnać zimę paląc zgodnie z tradycją Marzannę i powitać Wiosnę! »

Dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. W Oddziale dla Dzieci gościły „Motylki” z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Wprowadzając w wiosenny klimat zaproszono ich do teatrzyku kamishibai pt. „Groszki”. Następnie poszukiwali drugiej połowy wiosennego kwiata. Uczestniczyli w zabawach ruchowych z kostką oraz chustą animacyjną. »

Wielkanocne harce w Kamienicy Kultury. Tym razem gościliśmy uczniów kl. II ZS nr 5 w Jarocinie. Po czytaniu z bieganiem do świątecznych haseł była chwila na gimnastykę i życzenia w głuchym telefonie. Dzieci wykonały skaczącego zajączka i baranka. »

W poszukiwaniu wiosny z kolorowymi gaikami ruszyły wczoraj przedszkolaki z Przedszkola Poziomka, które po wysłuchaniu opowiadania z serii: Hulajnoga Zuzia pt: "Wiosna" przystroiły gałązki kolorowymi bibułkami. W takcie spaceru w gałęziach drzew zauważyły gniazda ptaków oraz przysłuchiwały się Ich radosnemu śpiewaniu zwiastującemu nadejście wyczekiwanej Wiosny! »

W pierwszy dzień wiosny bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa I. Dzieci wysłuchały opowiadania z serii Przygód Fenka pt. "Wielkanoc". Następnie zdobiły jajka cekinami i papierowymi kwiatkami. Prace bardzo wyszły efektowanie. »

21 marca to nie tylko pierwszy Dzień Wiosny (i Dzień Wagarowicza). To także Światowy Dzień Poezji! Piękna pogoda sprzyja odświeżeniu wiedzy na temat rodzajów literackich i podziałów wierszy.
W zabawie inspirowanej utworem "Cebula" autorstwa Wisławy Szymborskiej - wiersz szukał "swojej pary".
»

Okres przedświąteczny to czas odwiedzin w bibliotekach.
Dzisiaj Oddział dla Dzieci gościł grupę Misiów z Niepublicznego Przedszkola z Bachorzewa. Spotkanie rozpoczęto od warsztatów malowania tytki wielkanocnej. Dzieci wysłuchały Przygód Fenka pt. „ Wielkanoc”, z których dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach Wielkiej Nocy.
»

Powrót na górę