„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie. »

O znaczeniu rozmowy, zarówno w dzisiejszych czasach jak i dawniej, gdy wiedza była przekazywana ustnie. O słuchaniu opowieści naszych dziadków, z których rodziły się późniejsze baśnie i legendy. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy! »

Pamięć powinno się ćwiczyć w każdym wieku. Przyjemnym i skutecznym sposobem na to jest na pewno granie w planszówki. Do tego miłe towarzystwo, trochę adrenaliny i „dzień zrobiony”. »

Artystyczna wizytówka, przyjaciele od głów, przesiadany chińczyk i rzeczy, które nas łączą - oczywiście z książką w tle. Tak wyglądała wizyta klasy ITR z ZSP nr 1 w Jarocinie »

Wszystko o dyni w Dniu Dyni! Co to za warzywo, gdzie rośnie, jakie ma witaminy i walory smakowe dowiedzieli się uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze. A przy tym wykonali własne dynie. Życzymy duuuużo..... dyniowych pyszności! »

W piątkowe popołudnie grupa dzieci z Zespół Szkół Nr 4 w Jarocinie udała się z nami na niezwykły spacer. Podążając tropem zagadek z książki Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa", trafiliśmy do kościoła pw. św. Marcina. Podczas zwiedzania obiektu, natrafiliśmy m.in. na takie ciekawostki, jak tablica informująca o ustanowieniu św. Marcina patronem miasta, figura św. Wawrzyńca czy zegar słoneczny.[ »

Od czwartku do soboty w naszej czytelni będą odbywać się warsztaty historyczno-hagiograficzne z pracownikami Biblioteki i jarocińskiego Muzeum. Ważnym elementem zajęć będzie szycie płaszcza świętego Marcina! Zapraszamy! »