O pszczołach pamiętali uczniowie szkolnej zerówki i udali się na zajęcia do Biblioteki w Golinie. »

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto. »

W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek do Filii w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Biblioteka w Mieszkowie z okazji Tygodnia Bibliotek gościła trzy grupy przedszkolaków: Żabki, Misie i Motylki. Najmłodsze dzieci wysłuchały bajki o pszczółce Gai. Starsze natomiast, poznały bajkę o pewnej bardzo odważnej myszy. Miały też za zadanie wykonać pracę plastyczną z lwem. »

Dziś grupy: Żabki I Misie ruszyły w plener. Po wysłuchaniu bajki "Kicia Kocia na piniku" i pogadance na temat: "Co piszczy w trawie?" »

Klasa V z NSP im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie miała dziś cytrynowy dzień w Kamienicy Kultury. Doszło do wybuchu... cytrynowego wulkanu. »

Ponad dwustu uczestników, ponad 30 kilometrów w pięknym słońcu, moc atrakcji i dwóch rycerzy. Nasza trasa wiodła nas przez Most Światowego Dnia Roweru przy remontowanym właśnie Młynie nad Lutynią. »

Jak już wiecie, w kwietniu lekturą naszego Dyskusyjnego Klubu Książki były "Sąsiednie kolory" Jakub Małeckiego. 11 maja, dzięki Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, miałyśmy okazję spotkać autora we własnej osobie. Nieczęsto tak się zdarza! »

W piątek Fili nr 2 w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr3 odbyły się warsztaty dla dzieci i Ich mam, które poprowadziła Pani Monika Chuda. »

W maju spotkaniu Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi wypadło w Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. »