Biblioteka

1 marca - Dzień Piegów czyli uczymy się tolerancji. Rozsypanka wyrazowa, bajka : "Mała biedronka", literaccy posiadacze piegów i kropkowane biedronki to wszystko pojawiło się na spotkaniu z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie w Kamienicy Kultury. Piegowatego dnia dla Was! »

Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Z okazji 550 urodzin Mikołaja Kopernika i roku pod jego patronatem, bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. »

W lutym obchodzimy Dzień Dinozaura, dlatego z tej okazji bibliotekarka z Filii w Wilkowyi odwiedziła 3-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Dinozaura bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Marleny Kałużnej. »

Rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika, a także w lutym przypada 550. rocznica urodzin tego sławnego Polaka, dlatego kolejne spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tego wydarzenia. »

19 lutego przypadała 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z dziećmi z przedszkola Bajeczka. Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z kl. VII i VIII, ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zagrali w grę memory, która przybliżyła im homonimy oraz w wyrazowe bingo. »

Międzynarodowy charakter miały zajęcia w Bibliotece w Golinie w związku z obchodzonym Dniem Języka Ojczystego. Na zaproszone dzieci czekało mnóstwo językowych zabaw, łamańców i zagadek. »

Powrót na górę