Biblioteka

Kolejne spotkanie z Myszką Ratuszanką. W deszczowe przedpołudnie spacerowaliśmy wirtualnie po Jarocinie, czytaliśmy "Legendę o podziemnym tunelu i umowie z diabłem". »

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami na grupie zabawowej było bardzo wesoło. Obchodziliśmy Dzień Taty. Dzieci wysłuchały bajeczki „Super Tata”, grały w piłkę i ćwiczyły rzuty do kolorowych koszy. Na koniec przy pomocy rodziców wykonały ozdobne ramki do zdjęć. Był to prezent dla Taty. »

W bibliotece w Wilkowyi do akcji #TataTeżCzyta zostali zaproszeni tatusiowie pięcioro dzieci: Wiktora, Tymka, Agnieszki, Alicji i Zofii z grupy 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Gościliśmy kucharza, kierowcę TIR-ów, myśliwego, mechanika i rolnika, który jest również w Ochotniczej Straży Pożarnej. »

Biblioteka w Witaszycach również przyłączyła się do akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. Gościem w witaszyckiej bibliotece był pan Ryszard Jacek – były dyrektor Szkoły Podstawowej w Witaszycach oraz wieloletni wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. Pan Ryszard przeczytał uczniom klasy pierwszej fragmenty książki pt.TATO(WIE)! »

Akcja #TataTeżCzyta dotarła także do Mieszkowa. Tym razem gościem był Antoni Grzybek, tata bibliotekarki. Przeczytał on dzieciom książkę „Pszczelarz Józek” oraz opowiedział o swoim pszczelim hobby. »

Dziś tatowe czytanie w filii w Cielczy. Roman Przybylski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielczy czytał swoim przyszłym uczniom - słuchaczami były dzieci z zerówki z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza". »

O tym, że warto czytać dzieciom bajki, wiadomo nie od dziś. Jednak najczęściej robią to mamy, a w akcji "Tata Też Czyta" chodzi o to, żeby do takiego spędzania czasu namówić też tatusiów. Dlatego wszystkie nasze biblioteki, biorą udział w tej akcji. »

Dzisiaj w bibliotece w Golinie odbyło się spotkanie, które wspiera akcję Fundacja Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. Akcja ma na celu zachęcić tatusiów do czytania. »

Filię nr 2 odwiedził dziś wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego pan Łukasz Mrowicki, który czytał dzieciom z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie. »

Krzysztof Pelec, tata, który jest zawodowym żołnierzem, harcerzem i strażakiem czytał dziś rozdział książki "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka" Beaty Sabały-Zielińskiej. »

Powrót na górę