Biblioteka

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie przedstawiono w teatrzyku Kamishibai bajkę o Kici Koci, która zakłada zespół muzyczny. »

W ramach projektu "Podróże z wyobraźnią" rozpoczęłyśmy cykl wyjazdowy. Tym razem odwiedziłyśmy dzieci ze szkół w Siedleminie i Roszkowie. »

Tradycyjnie na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czerwcu gościły na stole truskawki, a oprócz nich książka Mariana Leky „Sen o okapi”. »

Misie z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła pani Monika z Biblioteki w Parku. Zaprosiła dzieci do obejrzenia teatrzyku ksmishibai Juliana Brudzewskiego „O Panach Palcach”, podczas którego świetnie się bawiły własnymi paluszkami. »

Prawie 2 godziny spędzone we wspaniałym towarzystwie gwiazd, celebrytów i polityków czasów PRL we wspaniałych gawędach Sławomira Kopra! »

Kapelusz, Cukierek , drzewo i na dodatek Julek ? Co łączy te wyrazy miała okazję sprawdzić klasa III b Szkoły Podstawowej w Cielczy na lekcji w bibliotece. »

Z okazji Dnia Bociana Białego bibliotekarka wybrała się do miejscowego przedszkola. Po uważnym wysłuchaniu książki: „Bociek i okulary” rozmawialiśmy o jej treści. »

W związku z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej oraz tym, że Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej, na zajęcia do biblioteki w Wilkowyi przybyły 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Dzień Mamy, to dzień wyjątkowy. W trakcie spotkania z klasą Ia dzieci wysłuchały opowieści o rodzinie, pt. "Moja mama, mój tata" Małgorzaty Swędrowskiej, łączyły w pary najbardziej znane powiedzenia o mamie, o rodzinie. A prezentem dla mamy była własnoręcznie wykonana ramka z rysunkiem swojej rodziny. »

Na nieczynnej stacji Brzostów Wlkp. w Roszkowie odbył się Piknik rodzinny z pociągiem retro w tle. Nasza biblioteka wspólnie z Biblioteką Publiczną Gminy Jaraczewo oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Wsi Roszków prowadziła stoisko dla dzieci. »

Powrót na górę