Biblioteka

Sierpniowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi poświęcone było Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji jego 120. rocznicy urodzin. »

W piątek, z okazji Dnia Kota, trójka dzieci uczestniczyła w Kociej Olimpiadzie. Wszyscy zawodnicy dzielnie wykonali zadania tj. chodzenie po linii, pokonanie tunelu, toczenie kulek, ścieżkę śladów, szukanie i łowienie myszek. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina pani Magda i pan Mariusz opowiedzieli jak segregować odpady, a co najważniejsze jak je ograniczać. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina zapoznano z serią bajeczek edukacyjnych „Lisek uczy dzieci segregacji śmieci”. »

Podczas Jarocin Festiwal 2021 odbyły się dwa spotkania autorskie. Oba toczyły się wokół książki. Gościem pierwszego spotkania była siostra Eliza Myk, dominikanka, współbohaterka książki "Czuły Kościół odważnych kobiet". Eliza Myk jest jedną z sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem. »

Stało się już tradycją, że podczas festiwalowej soboty odbywa się Żywa Biblioteka. Tegoroczna edycja była czwartą. Ideą Żywej Biblioteki jest przełamywanie stereotypów, uprzedzeń poprzez rozmowę z drugim człowiekiem. Każdy, kto ma ochotę porozmawiać z Książkami może wypożyczyć je na półgodzinną rozmowę, podczas której można zadać Książce pytania nt. stereotypów i uprzedzeń, z jakimi się ona spotyka. Festiwalowe rozmowy w tym roku toczyły się w parkowym anturażu. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

Uczestnicy półkolonii w Radlinie świętowali Dzień Czekolady (7 lipca). Złożyliśmy wizytę w fabryce czekolady Willego Wonki słuchając fragmentu książki „Charlie i fabryka czekolady”. »

W kolejnym dniu ekowakacji w Bibliotece Głównej chłopcy tworzyli torby na zakupy i woreczki na warzywa. Przydadzą się nie tylko mamom. »

Powrót na górę