Biblioteka

W Bibliotece w Golinie zapachniało wiosną, bo na zewnątrz trudno ją poczuć. Jest jeszcze zimno. »

W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

W środę i piątek F2 odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Żabki zapoznały się z Biblioteką, a Myszki dowiedziały się jak powstaje książka. »

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

W ramach Kwiatoteki odwiedziłyśmy dzieci z trzech oddziałów Przedszkola w Prusach. Przedszkolaki dowiedziały się o wiosennych pracach w ogrodzie, wykonały kwiaty z papilotek i serwetek oraz posadziły cebulkę w ekodoniczce. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań: Marysia w ogrodzie i i Przygody Fenka: "Wiosna w ogrodzie". »

Poświąteczne spotkanie na grupach zabawowych miało charakter wiosenny. Po bajce o zielonym groszku dzieci uczestniczyły w zabawie w sadzenie roślinek: rzodkiewki, słonecznika, szczypiorku i kwiatków. »

Dla upamiętnienia obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów V klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa II a, z chłopcem z Ukrainy o imieniu Andriej. »

Grupy zabawowe przebiegały w świątecznej atmosferze. Na początku spotkania dzieci karmiły zajączka marchewkami, który później przebył leśną drogę do domu. Następnie wysłuchały bajeczki „Pisanki zajączka”, w której wyszukiwały kolorowe jajka. Na koniec wspólnie z mamami malowały torby z motywem wielkanocnym. Po złożeniu świątecznych życzeń dzieci otrzymały przypinki z zajączkiem. »

Przedszkolaki usłyszały jakich zasad należy przestrzegać podczas czytania książek, wysłuchały bajki o Wielkanocnym zajączku, opowiadały o przygotowaniach do świąt. Dzieci świetnie poradziły sobie w zabawach ruchowych i plastycznych, a na zakończenie zajęć otrzymały niespodziankę przypinkę – książka z jajem. »

Powrót na górę