We wtorkowe popołudnie, 21 listopada w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie z podolog Moniką Berlak z Salonu Kosmetyczno-Podologicznego w Jarocinie. »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

A na finał śiętowanie 11 listopada odbyły się warsztaty archeologiczno-historyczne. Był namiot rzymskiego legata, w którym można było zobaczyć sprzęty i uzbrojenienie rzymskich legionistów, porozmawiać z członkami Bellator Societas i zrobić sobie zdjęcie z naszymi aktorami! »

O tym opowiadała dzieciom i rodzicom Eliza Piotrowska, autorka książek dla dzieci w tym tych o wielkopolskich legendach. »

W tym roku nasza inscenizacja została wzbogacona o kolejne wydarzenia z życia św. Marcina, który po wyzwoleniu z rąk barbarzyńców prowadził działalność misyjną. Więcej też było aktorów a wśród nich mieszkańców Jarocina. Łącznie w inscenizacji wzięło udział 135 osób. A tłumy jarociniaków przybyły by celebrować z nami ten świąteczny dzień. »

„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie. »

O znaczeniu rozmowy, zarówno w dzisiejszych czasach jak i dawniej, gdy wiedza była przekazywana ustnie. O słuchaniu opowieści naszych dziadków, z których rodziły się późniejsze baśnie i legendy. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy! »