Biblioteka

Dzisiaj gościliśmy uczniów z kl. IV i V z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach działalności Punktu Informacji Turystycznej, który działa w Kamienicy Kultury. »

W piękne majowe przedpołudnie odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Społecznych. Uczniowie klas 7. i 8. zwiedzili jarocińską starówkę. »

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drog musi przejść zanim trafi do czytelnika, a teatrzyk kamishibai pomógł im pozna zasady korzystania z biblioteki. »

Członkowie naszego czytającego klubu byli gośćmi na spotkaniu promującym najnowszą książkę Jadwigi Podeszwy. »

Dziś bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Niedźwiadek akrobata". »

W ostatnich dniach kwietnia w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Kandydatów na czytelników czekało też kilka zadań do wykonania: musieli rozpoznać wszystkie literki a przy tym dowiedzieli się, że rodzajów książek może być tyle ile liter w alfabecie. »

„Kto Ty Jesteś? Polak Mały”. Takimi słowami rozpoczęto grupy zabawowe, wprowadzając dzieci i opiekunów w klimat patriotyczny. Zaproszono ich do zabaw ruchowych Białe Orły i Wstęgi na wietrze. Na koniec wykonali wesołe flagi. »

Buszujący w książkach - tak w skrócie można nazwać cykl zajęć w Filii nr 2 z przedszkolakami z Przedszkola "Poziomka". Dzieci dowiedziały się skąd się biorą książki w bibliotece i w jaki sposób można je wypożyczyć. »

Powrót na górę