Biblioteka

W dniu pamięci bohaterów warszawskiego getta w Bibliotece w Golinie odbyły się zajęcia dla uczniów klasy III szkoły podstawowej. »

W JOK Jarocin Akcja Żonkile także miała miejsce. Nasi seniorzy wzięli udział w pogadance, obejrzeli filmiki z Muzeum Żydów Polskich POLIN no i oczywiście otrzymali żonkila ku pamięci bohaterów z warszawskiego getta. »

Po raz kolejny włączamy się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów POLIN. Wydarzenie to kojarzy się od wielu lat z symbolicznymi żonkilami, rozdawanymi 19 kwietnia. »

W ramach akcji Żonkile, w którą włączyła się także filia w Mieszkowie, przeprowadzono spotkania z klasą Va oraz IIa. Starsze dzieci wysłuchały opowiadania „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Przy tej okazji rozmawialiśmy o pomaganiu innym. »

Dzisiaj dla uczczeni obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przeprowadzono w Filii w Wilkowyi małą lekcję historii dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

W Bibliotece w Golinie zapachniało wiosną, bo na zewnątrz trudno ją poczuć. Jest jeszcze zimno. »

W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

W środę i piątek F2 odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Żabki zapoznały się z Biblioteką, a Myszki dowiedziały się jak powstaje książka. »

Kolejne szkolenie w ramach projektu Centrum Wsparcia Projektowego. Tym razem nasi liderzy zdobywali wiedzę na temat fundraisingu czyli zdobywania funduszy na działalność bez udziału w konkursach grantowych. Szkolenie prowadziła przeprowadzone przez Anna Mędrzak z PISOP. »

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

Powrót na górę