W Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich zapanowała prawdziwie wiosenna atmosfera.
Dzieci z grup Myszki, Pszczółki oraz Plastusie z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” w Jarocinie radośnie powitały długo wyczekiwaną Wiosnę. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły Oddział dla dzieci, gdzie czekała na nie wyjątkowa niespodzianka.
Na wszystkich z uśmiechem czekała Pani Wiosna, która serdecznie przywitała dzieci i wprowadziła je w magiczny, pełen kolorów nastrój pięknym wierszem o budzącej się do życia przyrodzie. Nie zabrakło rozmów o pierwszych oznakach wiosny, kwiatach, śpiewie ptaków oraz cieplejszych, słonecznych dniach.
Następnie dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy twórczej. Każda grupa wykonała własne książeczki metodą leporello, przedstawiające oznaki wiosny. Powstały niezwykle kolorowe, pomysłowe i pełne dziecięcej wyobraźni prace, które doskonale oddają uroki tej pięknej pory roku.
To był dzień pełen radości, kreatywności i wspólnej zabawy. Wiosna została przywitana z wielkim entuzjazmem i na dobre zagościła już w naszym przedszkolu!
.
Wiosenne leporello i radosne powitanie Wiosny