Biblioteka

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu książki pt. „Biblioteka” rozmawialiśmy o jej treści. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu książki pt. „Biblioteka” rozmawialiśmy o jej treści. »

Wiersze, wierszyki i rymowanki w interpretacji uczniów klasy 5 - taka niespodzianka czekała na przedszkolaków z Wilkowyi z okazji Światowego Dnia Książki. »

Nasza biblioteka kolejny raz zamieniła się w laboratorium doświadczeń chemicznych. Tym razem gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina, którzy przekonali się, w jaki sposób można wykorzystać kuchenne przyprawy. »

W 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa III a. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki o powstaniu w getcie oraz opowiadania Ewy Nowak
"Kto uratował jedno życie...Historia o Irenie Sendlerowej". Na koniec każdy wykonał żonkila - symbol pamięci o tym wydarzeniu.
»

Klub e-Seniora eksperymentuje. Tak według sztucznej inteligencji Copilot w przeglądarce Edge wyglądał założyciel Jarocina - słynny Jarota »

Akcja "Żonkile" w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Roszkowie i w Niepublicznym Zespole Szkół w Łuszczanowie. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość rozmowy na tak ważny temat jak 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Klasy IV-VII obejrzały filmy edukacyjne przygotowane przez Muzeum POLIN w Warszawie i wykonały papierowego żonkila, będącego symbolem akcji. »

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

Zabawy z paskami bibuły były wprowadzeniem do zajęć pobudzających dziecięcą wyobraźnię, angażujących różne zmysły, motywujących do naśladowania ruchów. Następnie zaproszono dzieci do gry w oczko wykorzystując książkę Herve Tullet „Zabawa w oczko” gdzie prowadzący zamieniał się w różne role. Przygotowano dla malusińskich książkowy slalom z piłkami i makaronami. Na koniec z pomocą rodziców dzieci wykonały zakładki do książek. »

Filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie - "Tygryski". Grupa 4-latków wysłuchała opowiadania z Przygód Fenka pt. "Porządek musi być, czyli dzieci ze spektrum autyzmu są wśród nas". »

Dzisiaj do biblioteki w parku przybyli uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci poznały różne formy książek od książki-zabawki poprzez książkę obrazkową, dźwiękową, sensoryczną, książkę w 3D aż do audiobooków. »

Powrót na górę