Biblioteka

Na urodzinach u naszego książkowego bohatera Myszonka gościły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" Radlin-Cielcza - oddział Żabki. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dwie grupy Seniorów: Klub e-Senior oraz Seniorzy uczestniczący w projekcie "Aktywizacja kulturalna seniorów w ramach CUS". Uczestnicy warsztatów zapoznali się z nowymi technologiami w ofercie biblioteki. Dowiedzieli się co to są Kindle, jak działają i z jakich stron można zgrywać książki na czytniki, a także poznali aplikację Legimi. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Oceanów dzieci z przedszkola w Wilkowyi za pomocą książek zajrzały w morskie głębiny. Dzięki temu poznały niektóre gatunki Oceanicznych stworzeń. Wśród nich były meduzy. »

Dziś na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w artystów rysując kredą na szarym papierze. Powstały piękne esy floresy. Następnie maluszki zaproszono do wspólnej zabawy w chowanego wykorzystując książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego”, w których pod klapkami ukryte były bajkowe postacie. »

Na spacer po Jarocinie wybraliśmy się z dziećmi z Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w parku Radolińskich, zadaniem dzieci było odnalezienie między innymi: zegara słonecznego, smoka, alei grabowej. Poniedziałkowy spacer zakończyliśmy na jarocińskim rynku podziwiając ciekawe zdobienia kamienic oraz pięknie tryskające fontanny, które były dużą atrakcją dla dzieci. »

Uczniów z klasy VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie zaprosiliśmy na zajęcia integracyjne w oparciu o legendę "Jak powstał Jarocin". Na początek odkrywaliśmy historię nazwy Jarocin, a potem każdy mógł opowiedzieć o historii swojego imienia. »

Na ukraińskich czwartkach działo się! Każdy znalazł coś dla siebie: mali ogrodnicy sadzili rośliny w ogrodzie, można było bawić się klockami oraz wykonywać prace plastyczne. »

Powrót na górę