Biblioteka

Jesienne spotkanie grup zabawowych już rozpoczęte. Tym organizacyjnym spotkaniem rozpoczęłyśmy jedenastą edycję zajęć dla małych dzieci i ich rodziców. »

Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom, odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie. Dzieci przeniosły się w świat twórczości Marii Konopnickiej, narysowały postać krasnoludka, zagrały piosenkę "My jesteśmy Krasnoludki" na bum, bum rurkach, zgadywały jakie przedmioty znajdują się w tajemniczym jagodowym pudelku. »

Jaki powinien być dżentelmen? Zadbany, wysportowany i oczywiście oczytany! Zabawny test pod tym kątem na swoich chłopakach z klasy przeprowadziły dziewczynki z kl. II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

W poniedziałkowy poranek zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła Pani Monika z Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin z Oddziału dla Dzieci. »

29 września przypada "Dzień Głośnego Czytania". W ten dzień bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa III a. Dzieci wysłuchały opowiadania "Na jagody" Marii Konopnickiej. »

Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej, dlatego dzisiaj w ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom w bibliotece w Wilkowyi odbyło się głośne czytanie utworów tej pisarki. »

W piątkowy poranek Oddział dla Dzieci odwiedzili przedszkolacy z Poziomki. Z okazji Roku Marii Konopnickiej oraz Akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przeczytano fragment książki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. »

Wierszem „Poranek” zaczęliśmy nasze spotkanie z klasą IIb z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. »

Akcja "Książka w podróży" polegała na przesyłaniu zdjęć książek na wakacjach. W wydarzeniu czytelnicy mogli śledzić mapę podróży książek. »

W piątkowe przedpołudnie, podczas zajęć, wspólnie z dziećmi świetlicowymi uroczyście powitaliśmy jesień. Było głośne czytanie, gry i zabawy z chustą animacyjną, a także robienie papierowych jeży. »

Powrót na górę