Biblioteka

Kapelusz, Cukierek , drzewo i na dodatek Julek ? Co łączy te wyrazy miała okazję sprawdzić klasa III b Szkoły Podstawowej w Cielczy na lekcji w bibliotece. »

Z okazji Dnia Bociana Białego bibliotekarka wybrała się do miejscowego przedszkola. Po uważnym wysłuchaniu książki: „Bociek i okulary” rozmawialiśmy o jej treści. »

W związku z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej oraz tym, że Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej, na zajęcia do biblioteki w Wilkowyi przybyły 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Dzień Mamy, to dzień wyjątkowy. W trakcie spotkania z klasą Ia dzieci wysłuchały opowieści o rodzinie, pt. "Moja mama, mój tata" Małgorzaty Swędrowskiej, łączyły w pary najbardziej znane powiedzenia o mamie, o rodzinie. A prezentem dla mamy była własnoręcznie wykonana ramka z rysunkiem swojej rodziny. »

Na nieczynnej stacji Brzostów Wlkp. w Roszkowie odbył się Piknik rodzinny z pociągiem retro w tle. Nasza biblioteka wspólnie z Biblioteką Publiczną Gminy Jaraczewo oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Wsi Roszków prowadziła stoisko dla dzieci. »

Z okazji Dnia Matki na grupach zabawowych przeczytano bajkę „Ja i moja mama”. Dzieci dla swoich rodzicielek wykonały wesołe serca. Wszystkich zaproszono do zabaw jakie pamiętają rodzice z dzieciństwa. Na koniec każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonali kompozycję kwiatową w wazonie oraz kwiatka dla Mamy. »

Tajemnice Kamienicy odkrywali dziś uczniowie klasy IV i V z Akademii Dobrej Edukacji. Ekspresowo rozwiązali zadania z Escape Roomu po czym z entuzjazmem oddali się zabawie w "Kodowanie na dywanie" i odkrywanie kart regionalnego momory. »

Środowe popołudnie członkowie Klub e-Seniora spędzili w Kamienicy Kultury. Tematem spotkania były m.in. aplikacje, które możemy zainstalować na smartfonach. Programy te służą nam do odtwarzania muzyki, czyszczenia systemu, przeglądania internetu lub zarządzania kontem bankowym. Wiele aplikacji ułatwia nam codzienne życie dzięki popularnym aplikacjom: np. Zdrowe Zakupy. »

Podczas, gdy ósmoklasiści pisali egzamin z matematyki. Uczniowie klasy VI i VII Akademii Dobrej Edukacji spędzili przedpołudnie w Kamienicy Kultury. Zapoznali się z warsztatem bibliotekarskim. Były też zabawy: kodowanie, regionalne memory i mandale z nakrętek. »

Czy mama może być czasami zmartwiona i smutna? W jakich sytuacjach jest uśmiechnięta i wesoła, a co może ją denerwować? »

Powrót na górę