Biblioteka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki postanowiłyśmy zaproponować mieszkańcom akcję Książka w Obiegu. Czekając na przystanku, w przychodni, w pociągu, w kawiarence można wykorzystać chwile na poczytanie, a może zainteresuje kogoś i zawita do biblioteki »

W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną. »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki klasa II ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zrobiła własną małą książeczkę składając kartkę A4 – bez sklejania i zszywania. »

Biblioteka w parku gościła Przedszkolaki z Bachorzewa, które odkodowały ukryty na macie obrazek, szyfrowały drogę zajączka do koszyczka wielkanocnego, a na zakończenie układały puzzle i kolorowały świąteczne obrazki na tabletach. »

Przedświąteczne spotkanie w przedszkolu Marcinek. Grupa "Plastusie" wysłuchała bajki o Wielkanocnym baranku, odgadywali zagadki związane z pokarmami wielkanocnymi. »

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi klasa Ib odwiedziła bibliotekę w Witaszycach. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki „Wielkanoc” M. Strzałkowskiej, następnie przybliżano tradycję i zwyczaje świąteczne. »

Zaszyfrowaną Wielkanoc poznawały dzieci z przedszkola w Bachorzewie. Labirynty, dopasowanie cieni, łączenie w pary, wielkanocne bingo i inne łamigłówki poprzedziły wykonanie pracy plastycznej i wesołe zabawy z chustą animacyjną. »

Było zaskakująco, śmiesznie i prezentowo. Klasa I ze SP nr 2 w Jarocinie uczestnicząc w zajęciach wykonała wielkanocnego kurczaka i poszukiwała słodkości pośród regałów z książkami. A wszystko za sprawą zajączka, który przybył do kamienicy. Nie zapomniał też o dorosłych! »

Wielkanocnie i wesoło przebiegało spotkanie w Kamienicy kl. III e ze SP nr 4 w Jarocinie. Było zwiedzanie, czytanie, rozwiązywanie wielkonocnej krzyżówki i wykonanie świątecznej kurki. »

Powrót na górę