Z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedzili uczniowie klasy II a. Na początku dowiedzieli się co to za święto i jakie jest jego tegoroczne hasło. Następnie wysłuchali fragmentu „Książki, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać”. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Nasi goście wykonali myszki z książek metodą book-foldingu, uzyskując trójwymiarową artystyczną kompozycję. "Biblioteka miejsce na czasie". »

W Dniu Bibliotekarza gościliśmy w Bibliotece Głównej dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej z Goliny. Przygotowano dla nich zajęcia w Kindlotece: Robot Dasch grał piosenki, w Scratch'u Juniorze malowali bajkowe postacie. »

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem: "BIBLIOTEKA MIEJSCE NA CZASIE" Filię w Cielczy odwiedziła klasa I. »

Grupa seniorów z Klubu społecznego „Nasz Fyrtel” odwiedziła filię biblioteczną w Cielczy. Wszystko po to by dowiedzieć się z jakich książek mogą skorzystać w bibliotece na temat gwary jarocińskiej, i legend związanych z naszą miejscowością i najbliższą okolicą. »

Pierwsze wydarzenie w ramach konkursu na inicjatywy oddolne w ramach BLISKO odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żerków. Za sprawą projektu Barbary Nawrockiej "Chodź z nami współtworzyć trzecie miejsce!" »