Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w parku obchodziliśmy z Niepublicznym Przedszkolem "Poziomka" w Jarocinie. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach złośliwego Misia, ćwiczyły liczenie i rozpoznawanie kształtów. »

W bibliotece w Wilkowyi pluszowe misie miały swoje święto, na które zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Poznały postaci bajkowych misiów oraz niedźwiedzi żyjących na wolności. Następnie wysłuchały kilku książeczek o tych pluszowych bohaterach. Później przedszkolaki miały za zadanie obudzić śpiącego niedźwiadka. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 4-latki wykonały pandy z płatków kosmetycznych. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola - grupa czterolatków. Przyszły na Święto Misia. Dzieci wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pod tym samym tytułem, a następnie wykonały kolorowe portrety misiów. »

Już niedługo Andrzejki, dlatego panie z Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi na spotkaniu miały warsztaty kulinarne. Na początku wymieniały się przepisami. Pani Maria przyniosła pyszną tortillę i szarlotkę. Później wspólnie zrobiły sałatkę, która po degustacji, okazała się bardzo smaczna. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci ze szkolnej "zerówki". Świętowaliśmy "Dzień Kredki", który przypada 22 listopada. Dzieci wysłuchały opowiadania "Kicia Kocia w bibliotece", a następnie zabrały się za kredkowe szaleństwo. Punktem kulminacyjnym spotkania były zdjęcia w "Foto-budce". Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały cukierki. »

We wtorkowe popołudnie, 21 listopada w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie z podolog Moniką Berlak z Salonu Kosmetyczno-Podologicznego w Jarocinie. »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

A na finał śiętowanie 11 listopada odbyły się warsztaty archeologiczno-historyczne. Był namiot rzymskiego legata, w którym można było zobaczyć sprzęty i uzbrojenienie rzymskich legionistów, porozmawiać z członkami Bellator Societas i zrobić sobie zdjęcie z naszymi aktorami! »

O tym opowiadała dzieciom i rodzicom Eliza Piotrowska, autorka książek dla dzieci w tym tych o wielkopolskich legendach. »

W tym roku nasza inscenizacja została wzbogacona o kolejne wydarzenia z życia św. Marcina, który po wyzwoleniu z rąk barbarzyńców prowadził działalność misyjną. Więcej też było aktorów a wśród nich mieszkańców Jarocina. Łącznie w inscenizacji wzięło udział 135 osób. A tłumy jarociniaków przybyły by celebrować z nami ten świąteczny dzień. »