Biblioteka

Już po raz 13. zgromadziliśmy się w Orszaku Trzech Króli. Po przerwie spowodowanej pandemią i remontem rynku, nasz kolorowy kolędowy pochód wrócił na rynek! Jak zawsze, mimo zimna, publiczność nie zawiodła. Występy najmłodszych sprawiły, że każdy miał uśmiech na twarzy, a trochę nas było! »

Katarzyna Bosacka gościła w Kamienicy Kultury. Nasza gościni opowiadała o swojej drodze od miłośniczki książek i studentki polonistyki do znawczyni rynku produktów żywnościowych i zakupów ogólnie rzecz biorąc. »

Przez cały dzień, w filii nr 3 dla wszystkich chętnych dzieci trwały warsztaty lukrowania i zdobienia pierniczków świątecznych. Było pysznie i kolorowo. »

Aniołki z zerówki odwiedziły bibliotekę w Golinie. Dzieci wysłuchały opowieści "Boże Narodzenie" z serii "Przygody Fenka", a potem wykonywały witrażykowe aniołki »

Świątecznie już w Golinie. Panie z Klubu już w świątecznym nastroju po przeczytaniu i omówieniu książki Agnieszki Lis "Magiczny czas" »

Jak każdego roku, w tygodniu, w którym wypadają Mikołajki, nasza biblioteka organizuje „Mikołajkowe Czytanie”. W filii nr 3 był to Marek Tobolski i czytał przedszkolakom opowieść o Jadzi Pętelce, która piekła pierniki.
Po czytaniu odbyły się oczywiście zajęcia plastyczne, na których dzieci tworzyły zawieszki Mikołaja.
»

W Kamienicy Kultury czytała dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie Pani Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Było to opowiadanie o pewnej gąsce, która nie zdążyła ubrać świątecznej choinki. Po czytaniu były rozmowy o tradycjach świątecznych, prezentach i o tym do kogo przychodzi Mikołaj a do kogo Gwiazdor. Na koniec było wspólne śpiewanie kolędy, a nasz gość częstował słuchaczy słodkościami. »

W Mikołajki - jeden z najsympatyczniejszych dni w roku. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Pana Wiceburmistrza Bartosza Walczaka. Przeczytał uczniom z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina fragment z książki Eweliny Włodarczyk pt. „Zrób dobry uczynek”. Następnie opowiadał o swojej pracy, tradycjach świątecznych i odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec wcielił się w postać Świętego Mikołaja i obdarował dzieci upominkami. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach świątecznych ozdabiania toreb. »

W Dzień Świętego Mikołaja do biblioteki w Wilkowyi został zaproszony specjalny gość zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej w Jarocinie pan Paweł Adamkiewicz. Na spotkanie z nim i Mikołajkowe Czytanie przybyły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały trzech książeczek: „Wakacje Mikołaja”, „Cudowne Boże Narodzenie” i „Gdzie jest Mikołaj?”. Później był czas na wielkie brawa i podziękowania. Na zakończenie każdy za to, że był grzeczny, otrzymał od naszego gościa jajko Kinder Niespodziankę, a bibliotekarka czekoladki Merci. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 5-latki wykonały szyszkowe Mikołaje. »

Powrót na górę