Biblioteka

W Golinie uczniowie z klas drugich poznały inspirujące serie książek pomagających w nauce oraz rozwijających pasje! Na rozgrzewkę przygotowano dla nich wykreślanki i łamigłówki! »

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Golinie odwiedziły tamtejszą bibliotekę. Przyszły na urodziny Mikołaja Kopernika! »

Bibliotekę w parku odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół Podstawowych w Prusach. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i co, oprócz książek, można w niej wypożyczyć, do czego służą audiobooki i co to są Kindle. »

Wiosenne zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się co należy wykonać aby stać się czytelnikiem. »

Dziś gościliśmy młodzież z klasy I LO b o profilu politechnicznym z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. Po zwiedzaniu Kamienicy Kultury przyszedł czas na małe co nieco wiedzy o działalności naszej biblioteki. »

Wiosenne gąsienice, puzzle, słomkowe klocki i roblox oto gama zajęć na ukraińskim czwartku. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne. »

W Dniu Kobiet gościliśmy uczniów z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Wysłuchali opowiadania „Zosia Iskierka, przyszła Liderka”. »

Na grupach zabawowych powitano dzieci za pomocą odgłosów zwierząt wykorzystując książkę Wioli Wołoszyn z serii "Jano i Wito. Dźwięk otwór”. »

Ostatnia grupa z przedszkola Bajeczka, która do nas zawitała to Misie 2. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. »

Dzisiaj z okazji Dnia Piegów w bibliotece w Wilkowyi można zabrać sobie piegi oraz wysłuchać przygód piegowatego Tomka Sawyera, bohatera książki Marka Twaina. »

Powrót na górę