Biblioteka

"Raz, dwa, trzy Dinusiem jesteś Ty" taką zabawą rozpoczęto grupy zabawowe, w której każdy uczestnik zamienił się w dinozaura. »

Zimowe czytania odbyły się w piątek w przedszkolach w Siedleminie i Roszkowie.
Dzieci wysłuchały opowieści o "Toli w przedszkolu" oraz o zimowych przygodach żółwika "Za dużo zimowych zabaw".
»

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Głośne czytania w pięciu oddziałach przedszkolnych w Cielczy i Radlinie dotyczyło dawno wymarłych zwierząt – dinozaurów. Dzieci doskonale wiedziały, które dinozaury były łagodne i roślinożerne, a które groźne i polujące na inne zwierzęta. »

We wtorek niespodziewanie odwiedzili nas strudzeni podróżą wycieczkowicze z Lubini Małej. Po krótkim zwiedzaniu Kamienicy dzieci zapoznały się z intrygującą legendą w teatrzyku kamishibai o tajemniczym tunelu łączącym ruiny zamku w Radlinie z kościołem św. Marcina. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Z tej okazji zaproszono grupę 6-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną. Spotkanie rozpoczęło się od czytania książek o przygodach dinozaurów. »

W Dniu Dinozaura przedszkolaki z miejscowego przedszkola odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Po przeczytaniu bajki dzieci rozpoczęły dinozabawy. »

Czy warto segregować odpady? Zdecydowanie tak! Przekonały się o tym dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, które przyszły do biblioteki na spotkanie z przedstawicielką ZGO. »

W Dzień Dinozaura uczniowie klasy I A przyszli do biblioteki na lekcję o dinozaurach ale nie spodziewali się, że trafią do bibliotecznego Parku Jurajskiego. »

Dla chcącego nic trudnego – nie ma zimą śniegu za oknem, to zrobimy go sami… Bibliotekarki z Kamienicy Kultury odwiedziły przedszkole w Prusach, by poczytać im o przygodach "Toli w przedszkolu" . »

Powrót na górę