Biblioteka

Było zaskakująco, śmiesznie i prezentowo. Klasa I ze SP nr 2 w Jarocinie uczestnicząc w zajęciach wykonała wielkanocnego kurczaka i poszukiwała słodkości pośród regałów z książkami. A wszystko za sprawą zajączka, który przybył do kamienicy. Nie zapomniał też o dorosłych! »

Wielkanocnie i wesoło przebiegało spotkanie w Kamienicy kl. III e ze SP nr 4 w Jarocinie. Było zwiedzanie, czytanie, rozwiązywanie wielkonocnej krzyżówki i wykonanie świątecznej kurki. »

Wczoraj odwiedziła Nas klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie. Na początku przypomniano zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, kodowano potrawy wielkanocne (dzieci tworzyły trasę, wybierały potrawy, z którymi układali zdania proste i złożone). »

Wielkanocny Zajączek już niedługo w naszej bibliotece! Okazją do spotkania z dziećmi było więc przygotowanie świątecznych zakładek do książek w postaci zajączka. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom: Weronice z Ukrainy, która była na spotkaniu z mamą i ciocią, Zosi i jej babci Ewie, Pauli, Oliwce, Inie, Nadii i Julce! »

We wtorek, w czasie spotkania w bibliotece, Wielkanocne tradycje poznały sześcioletnie "Myszki" z "Marcinka". Dzieci wysłuchały bajeczki, wykonały wielkanocną kurkę z serduszek, wesoło bawiły się z chustą i uczestnicząc w konkurencjach sprawnościowych. »

Przygotowanie wielkanocnych palm było okazją do spotkania z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Uczestniczki warsztatów z dużym zaangażowaniem tworzyły wielkanocne palmy, chętnie uczyły się tworzenia kwiatów z kolorowej bibuły metodą cukierkową. Panie zwiedziły również Kamienicę Kultury i Punkt Informacji Turystycznej. Dziękujemy za spotkanie! »

W poniedziałkowy poranek grupa Misiów z Przedszkola „Marcinek” z Jarocina wzięła udział w pisankowych zajęciach. Dzieciom przeczytano bajkę „Czekoladowe jajka”, zaproszono do kodowania pisanek według kolorów, wielkości oraz podanego rytmu. Na koniec powstały piękne wyklejone pisanki. »

Uczniowie z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie odwiedzili Oddział dla Dzieci. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz przedstawiono co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki. »

Powrót na górę