Biblioteka

Kolejne zajęcia w bibliotece parku, na które zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina, odbyły się w klimacie przedświątecznym. Nasi goście wzięli udział w malowaniu koszulek, zdobiąc je symbolami świątecznymi i wiosennymi. Nie zabrakło dobrego humoru i na zakończenie wspólnego zdjęcia. »

Zapach Wielkanocy unosi się w powietrzu. W Kamienicy Kultury klasa II a ze SP nr 2 w Jarocinie wypiekała i dekorowała wielkanocne ciasteczka. Wielki zapał i radość towarzyszyły naszym gościom w czasie zabaw i zajęć manualnych. Powstały kolorowe, wesołe kurki, koguciki i zajączki. »

"Kwieciste" połączenie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Akcji Kwiatoteka w Kamienicy Kultury . Z pomocą naszych gości z klasy III d SP nr 4 w Jarocinie zainicjowaliśmy tegoroczną Kwiatotekę. Było czytanie baśni H. Ch. Andersena "Kwiaty małej Idy", wykonanie zakładki - kwiatka i sadzenie bratków na tarasie. »

Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sulęcinie odwiedzili dziś Kamienicę Kultury. Przyjechali, by posłuchać prelekcji Wojciecha Koterby, który z pasją opowiedział im o Powstaniu Wielkopolskim. Pytał też młodych słuchaczy, co dziś dla nich oznacza być patriotą i jak to manifestują na co dzień swoim zachowaniem, językiem, postawą. »

Wielkanocne czytanie i wyklejanie papierowych pisanek w Bibliotece w Golinie! Zajęcia miały charakter międzynarodowy gdyż do tej klasy uczęszczają argentyńskie dzieci! »

W ramach współpracy ze szkołą w bibliotece w Wilkowyi przeprowadzono konkurs „Pięknego czytania” dla uczniów klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Z okazji Światowego Dnia Poezji i Roku Wisławy Szymborskiej zaprosiliśmy klasę VI b z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Wizyta klasy IA i IB, podczas której dzieci zapoznały się z Biblioteką w Cielczy, obejrzały książki 3D, książkę dla niewidomych. Na koniec otrzymały kolorowankę SOWA - symbol Biblioteki oraz zakładki do książek. Obiecały również przygotować ilustracje do teatrzyku kamishibai by samodzielnie zrobić przedstawienie w bibliotece. Było dużo wrażeń i emocji »

Powrót na górę