Biblioteka

W ostatnich dniach kwietnia w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Kandydatów na czytelników czekało też kilka zadań do wykonania: musieli rozpoznać wszystkie literki a przy tym dowiedzieli się, że rodzajów książek może być tyle ile liter w alfabecie. »

„Kto Ty Jesteś? Polak Mały”. Takimi słowami rozpoczęto grupy zabawowe, wprowadzając dzieci i opiekunów w klimat patriotyczny. Zaproszono ich do zabaw ruchowych Białe Orły i Wstęgi na wietrze. Na koniec wykonali wesołe flagi. »

Buszujący w książkach - tak w skrócie można nazwać cykl zajęć w Filii nr 2 z przedszkolakami z Przedszkola "Poziomka". Dzieci dowiedziały się skąd się biorą książki w bibliotece i w jaki sposób można je wypożyczyć. »

Dzień transportowca i drogowca był okazją, aby w przedszkolu w Cielczy i Radlinie przeczytać książeczkę o samochodziku Franku i jego przygodach w podróży. . »

Misie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” w Jarocinie w ramach obchodów Dnia Książki odwiedziły Oddział dla Dzieci. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz z zapisem do biblioteki. Za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiono dzieciom zasady korzystania z książek. Na koniec każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. »

Spotkanie polsko - ukraińskie "Gadu-gadu" przebiegało bardzo spontanicznie i sympatycznie i mogłoby trwać w nieskończoność... Podczas rozmów przy kawie uczestniczki wykonały rozetki w swoich rodzimych kolorach oraz biało-czerwonych. Dziękujemy za spotkanie! »

26 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Kwoka co się zowie". Następnie wyklejały z kolorowego papieru kurkę i kurczaka. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości: rozpuszczalne gumy. »

Z książkami "na wynos" gościłyśmy w Przedszkolu Stokrotka. Dzieci z grup Myszki i Pszczółki słuchały książkowych opowieści a później z wielkim zaangażowaniem same przeglądały przyniesione książki z biblioteki. Dziękujemy za zaproszenie! »

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziły nas dzieci z przedszkola Stokrotka. Grupa Misie i Kotki z wielkim zapałem przeglądała księgozbiór dla dzieci, wysłuchała czytania "Wszyscy ziewają", a następnie przygotowała wyklejankę - misia koalę ze starych książek. Dziękujemy za spotkanie! »

W sobotę obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

Powrót na górę