Biblioteka

Z okazji Dnia Matki na grupach zabawowych przeczytano bajkę „Ja i moja mama”. Dzieci dla swoich rodzicielek wykonały wesołe serca. Wszystkich zaproszono do zabaw jakie pamiętają rodzice z dzieciństwa. Na koniec każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonali kompozycję kwiatową w wazonie oraz kwiatka dla Mamy. »

Tajemnice Kamienicy odkrywali dziś uczniowie klasy IV i V z Akademii Dobrej Edukacji. Ekspresowo rozwiązali zadania z Escape Roomu po czym z entuzjazmem oddali się zabawie w "Kodowanie na dywanie" i odkrywanie kart regionalnego momory. »

Środowe popołudnie członkowie Klub e-Seniora spędzili w Kamienicy Kultury. Tematem spotkania były m.in. aplikacje, które możemy zainstalować na smartfonach. Programy te służą nam do odtwarzania muzyki, czyszczenia systemu, przeglądania internetu lub zarządzania kontem bankowym. Wiele aplikacji ułatwia nam codzienne życie dzięki popularnym aplikacjom: np. Zdrowe Zakupy. »

Podczas, gdy ósmoklasiści pisali egzamin z matematyki. Uczniowie klasy VI i VII Akademii Dobrej Edukacji spędzili przedpołudnie w Kamienicy Kultury. Zapoznali się z warsztatem bibliotekarskim. Były też zabawy: kodowanie, regionalne memory i mandale z nakrętek. »

Czy mama może być czasami zmartwiona i smutna? W jakich sytuacjach jest uśmiechnięta i wesoła, a co może ją denerwować? »

Spotkanie z lekturą nie musi być nudne! Przekonali się o tym uczniowie klasy IVb, którzy wzięli udział w „Wieczorze w Akademii Pana Kleksa”, zorganizowanym przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie i filię biblioteki w Mieszkowie. »

Grupa Myszki z Przedszkola Marcinek w Jarocinie odwiedziła dziś Kamienicę Kultury. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Kosmosu. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Kosmosu bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu bajki „Kicia Kocia w kosmosie” rozmawialiśmy o jej treści, o tym, czym jest kosmos. »

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej dowiedzieli się jaką drogę pokonuje książka zanim trafi do czytelnika. »

Powrót na górę