Biblioteka

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Z tej okazji zaproszono uczniów klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną on-line. Na początku dzieci dowiedziały się, że były dinozaury roślinożerne i mięsożerne. »

W bibliotece głównej przeprowadzono 2 lekcje biblioteczne on-line z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Kolejne lekcje, prosto z klas Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, przeprowadzono dla uczniów w wersji on-line także. »

15 lutego 2021 r. odbyła się promocja książki "Szare wilki z Jarocina" Roberta Ziółkowskiego. Data nieprzypadkowa bo w ten dzień przypada 102. rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego oraz 152. rocznica urodzin druha komendanta Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego, pierwszego dowódcy powstańców jarocińskich. »

Z okazji Święta Zakochanych w naszych bibliotekach, obok akcji Randka w ciemno z książką, odbyła się druga akcja - czytelnicy, którzy w poniedziałek i wtorek - ostatnie dni karnawału - odwiedzili nasze placówki otrzymali w prezencie książkę "Opowiadania" Jadwigi Podeszwy »

Przez cały luty zapraszamy naszych czytelników na randki w ciemno z książką w naszych bibliotekach. »

Od 1 lutego 2021 zostają przywrócone kary za przetrzymane książki. »

Mimo pandemii ferie zimowe mogą odbywać się zdalnie - tak też było z dzieciakami przebywającymi na półkoloniach w Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie »

Powrót na górę