Biblioteka

„Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach” Grażyny Plebanek to październikowa lektura DKK. W książce nie znajdziemy bohaterek bardzo znanych wręcz przeciwnie. »

Uczniowie z klas I a i d ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Wysłuchały opowiadania Krzysztofa Kasdepke „Kasztan, tapczan, tralala”. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

Gadu-gadu polsko-ukraińskie tym razem jesiennie i twórczo. Panie uczyły się wyplatać dekoracyjne makramowe liście. »

Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom wróciliśmy do wierszy i książek Marii Konopnickiej. Nasi mali goście z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie bawili się też chustą animacyjną i stworzyli pomysłowy domek dla krasnoludków. »

Z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom, przedszkolaki z grup Myszki i Pszczółki z przedszkola Poziomka wysłuchały wiersza o nie do końca dzielnym i walecznym Stefku. »

W filii w Cielczy z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom królował wiersz o Stefku, który niczego się nie bał. »

W ostatnim tygodniu września, we wszystkich naszych bibliotekach miejskich, wiejskich i powiatowych odbywały się czytania pod hasłem "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tym razem była to twórczość Marii Konopnickiej, gdyż w tym roku obchodzimy 180 rocznicę jej urodzin, a także została patronką roku 2022. »

Podczas tegorocznej akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przypomnieliśmy sobie wiersze Marii Konopnickiej.
Na początku zajęć uczniowie klasy I b zapoznali się z krótką biografią tej znanej pisarki.
»

Powrót na górę