Biblioteka

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem: "BIBLIOTEKA MIEJSCE NA CZASIE" Filię w Cielczy odwiedziła klasa I. »

Grupa seniorów z Klubu społecznego „Nasz Fyrtel” odwiedziła filię biblioteczną w Cielczy. Wszystko po to by dowiedzieć się z jakich książek mogą skorzystać w bibliotece na temat gwary jarocińskiej, i legend związanych z naszą miejscowością i najbliższą okolicą. »

Pierwsze wydarzenie w ramach konkursu na inicjatywy oddolne w ramach BLISKO odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żerków. Za sprawą projektu Barbary Nawrockiej "Chodź z nami współtworzyć trzecie miejsce!" »

Z okazji Dnia Książki grupa Jeżyków oraz Pszczółek spotkała się z bibliotekarzem by wspólnie świętować ten dzień. Dzieci wysłuchały bajki o dziewczynce, która nie lubiła książek oraz zapoznały się z kilkoma książkami zgromadzonymi w bibliotece. Na zakończenie wykonały wesołe minionkowe zakładki. »

Grupa seniorów z Czerwonaka w ramach wycieczki w okolice Jarocina odwiedziła Izbę Pamięci Powstańców Wielkopolski w Mieszkowie. Uczestnicy zapoznali się z historią powstania Izby oraz poznali kilka faktów z Powstania Wielkopolskiego. Mieli tez okazję obejrzeć zgromadzone pamiątki i eksponaty. »

Oddział dla Dzieci odwiedziły dzieci z przedszkola „Jaś i Małgosia. Wysłuchały wiersza „Smutna książka”, który opowiada jak należy szanować książki.
Przy okazji dzieci mogły obejrzeć różne postacie książek, dzięki którym można bawić się wesoło. A potem była zabawa w kodowanie i książkowy tor przeszkód.
»

Kiedy mówimy o Światowym Dniu Książki, nie zawsze zwracamy uwagę na drugi człon nazwy tego święta, w którym chodzi o prawa autorskie. Właśnie nimi zajmowaliśmy się na zajęciach z udziałem młodzieży z kl. I Technikum Grafiki i Poligrafii z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. »

Biblioteka w parku gościła panie z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Jarocina. Uczestniczki warsztatów z okazji „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich” wykonały księgi techniką kolażu dekoracji przestrzennej, na której umieściły tekst oraz piękną przestrzenną kompozycje kwiatową. »

Na zajęcia do biblioteki w parku zostali zaproszeni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Goli i Raszewach. Nasi goście ozdabiali torby według własnego pomysłu, dowiedzieli się co to jest kindloteka i jak działa płytka Makey Makey. Na zakończenie zajęć usłyszeli, jak potrafi grać nasz robot Dash. »

Powrót na górę