Biblioteka

Czy wiecie, że język polski jest jednym z sześciu najtrudniejszych języków świata? Gdzie w Jarocinie znajduje się tablica upamiętniająca strajk dzieci jarocińskich w obronie mowy ojczystej? 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji do Kamienicy Kultury zaproszeni zostali uczniowie klasy czwartej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. »

Uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa odwiedzili Oddział dla dzieci i młodzieży. W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowano dla nich językowe kodowanie. »

Z okazji Dnia Kota maluchy i ich mamy zostały zaproszone na kocie zajęcia! Na początku spotkania przeczytano bajkę „Feliks i Ryska z ulicy Czereśniowej”. »

W książkach z biblioteki można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania. Nawet te, dotyczące kotów. Przekonały się o tym dzieci, które z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zajrzały do biblioteki. »

Dzisiaj do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, aby uczcić zakończenie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego. »

Z okazji Dnia Kota bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Katarzyny Mieloszyk. Po krótkim powitaniu dzieci wysłuchały bajki: „Cztery kotki” M. Strzałkowskiej. »

W ostatnim dniu ferii panie bibliotekarki odwiedziły dzieci z półkolonii w Potarzycy. Przedstawiły bajkę w teatrzyku Kamishibai i tak jak bohaterowie bajki stworzyły z dziećmi zespół muzyczny, który zagrał na bum, bum rurkach. »

Podczas ferii w bibliotece w parku uczniowie z Zespołu Szkoły Społecznych w Jarocinie zwiedzili wraz z małą reporterką Nelą koło podbiegunowe. »

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem gier planszowych zakupionych z funduszu sołeckiego. Dobble, Gorący Ziemniak, Labirynt Harry Potter i Beczka Śmiechu to niektóre z gier, w których ćwiczyliśmy nie tylko refleks, ale także umiejętność logicznego myślenia. »

Powrót na górę