Biblioteka

Spotkanie polsko - ukraińskie "Gadu-gadu" przebiegało bardzo spontanicznie i sympatycznie i mogłoby trwać w nieskończoność... Podczas rozmów przy kawie uczestniczki wykonały rozetki w swoich rodzimych kolorach oraz biało-czerwonych. Dziękujemy za spotkanie! »

26 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Kwoka co się zowie". Następnie wyklejały z kolorowego papieru kurkę i kurczaka. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości: rozpuszczalne gumy. »

Z książkami "na wynos" gościłyśmy w Przedszkolu Stokrotka. Dzieci z grup Myszki i Pszczółki słuchały książkowych opowieści a później z wielkim zaangażowaniem same przeglądały przyniesione książki z biblioteki. Dziękujemy za zaproszenie! »

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziły nas dzieci z przedszkola Stokrotka. Grupa Misie i Kotki z wielkim zapałem przeglądała księgozbiór dla dzieci, wysłuchała czytania "Wszyscy ziewają", a następnie przygotowała wyklejankę - misia koalę ze starych książek. Dziękujemy za spotkanie! »

W sobotę obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

Kamienicę Kultury odwiedzili dziś goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z historią każdego z pomieszczeń kamienicy oraz wykonali książkowe jeżyki. »

"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych. »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki postanowiłyśmy zaproponować mieszkańcom akcję Książka w Obiegu. Czekając na przystanku, w przychodni, w pociągu, w kawiarence można wykorzystać chwile na poczytanie, a może zainteresuje kogoś i zawita do biblioteki »

W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną. »

Powrót na górę