Biblioteka

O różnych zwyczajach i obrzędach w Europie i Polsce rozmawiały dzieci ze szkolnej grupy "zerówki". »

Z okazji Dnia Motyla do biblioteki w Witaszycach zostały zaproszone przedszkolaki z miejscowego przedszkola pod opieką pani Joanny Mikołajczak. Na początek dzieci wysłuchały bajki o pewnej bardzo głodnej gąsienicy. »

Konkurs "Generator pomysłów" został ogłoszony na początku lutego - jest częścią bibliotecznego projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 BLISKO (2023-2024) oraz ze środków Gminy Jarocin »

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” idąc do biblioteki w parku obserwowały oznaki wiosny. »

Z okazji Dnia Kobiet bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie kl. 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci zrobiły z tej okazji magnesy, które będą niespodzianką dla mamy, babci, cioci, siostry. Wysłuchały opowiadania o sławnej kobiecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz usłyszały jak robot Dash zagrał "100 lat" dla dziewczynek. »

Z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich mam i dziewczynek przygotowano niespodziankę balonowego kwiatka oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło też głośnego czytania bajki „W lesie”, w której milusińscy odkrywali zabawne niespodzianki ukryte pod okienkami. Na koniec dzieci wspólnie z dorosłymi zagrali „Sto lat” na bum bum rurkach. »

Sezon wielkanocno-czytelniczy wystartował Szybkobiegacze z klasy pierwszej z Zespół Szkół w Witaszycach wysłuchali dziś opowiadania o obchodzeniu Świąt Wielkanocnych z serii "Przygody Fenka". »

Takie oto sympatyczne wielkanocne kury uszyte zostały na warsztatach z dziewczynami z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Dziękujemy za miło i kreatywnie spędzony czas! »

Jak Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - to w bibliotece! Na zajęciach przypomnieliśmy sobie postać Boguchwała, który stał się znany z tego, że pomagał żonie... »

Powrót na górę