Biblioteka

Ukraiński pięciolatek Artur mógł po raz pierwszy uczestniczyć w wiosennym czytaniu, które odbyło się w przedszkolu w Radlinie i Cielczy, oraz poznać malutką gąsienicę, która przez cały tydzień bardzo dużo jadła, a potem zasnęła w kokonie, z którego wyszła już jako piękny motyl. »

Biblioteka w Wilkowyi przeprowadziła zajęcia dla uczniów klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni pod hasłem „Ortografia dla każdego”. »

Grupy zabawowe rozpoczęto od rymowanych zagadek maluszka „Co to? Kto to? Zwierzęta”. Dzieci po przeczytaniu zagadki naśladowały dane zwierzątka. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Cielczy dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać starą książkę, co można z niej zrobic i w jaki sposób wykonać jeżyka. »

To było wyjątkowe spotkanie z poezją i prawdziwą muzyką. Dziękujemy Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz, Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia oraz wspaniałej młodzieży za zaangażowanie. Mamy nadzieję na następne piękne koncerty. »

Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się ostatnie zajęcia komputerowe. Tematem spotkania były również tablety i to jakie możliwości daje wykorzystanie tego nowoczesnego narzędzia. Uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie kursu. »

W ramach ogólnopolskiej akcji Serce dla Ukrainy nasze biblioteki również "udekorowały się" na niebiesko-żółto!
В рамках загальнонаціональної акції «Серце для України» наші бібліотеки також «оформили» у синьо-жовтих тонах!
»

23 marca w filii w Golinie odbyło się kolejne pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat poszanowania książek, poznały regulamin biblioteki, wysłuchały aforyzmów o książce i bibliotece. »

Kolejne warsztaty za nami. Tym razem w Kamienicy Kultury po raz pierwszy gościły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzostowa. »

W piątek w filii w Golinie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy I b. Pierwszoklasiści wysłuchali pogadanki na temat poszanowania książek, poznali regulamin biblioteki, wysłuchali aforyzmów o książce oraz wierszyków i zagadek o książce. »

Powrót na górę