Biblioteka

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” odwiedziły Oddział dla Dzieci. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Maluszki wprowadzono w jesienny klimat czytając bajkę Alice Hemming „Złodziej liści”. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną. Z darów jesieni wykonali mandale. Na koniec poszliśmy na spacer do parku gdzie dzieci zbierały kasztany oraz kolorowe liście. »

No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach. »

W bibliotece w Wilkowyi zwierzęta obchodziły swoje święto, na które zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały kilku książeczek o zwierzętach. Później dowiedziały się ciekawych informacji o ich domach. »

4 października przypada Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci ze szkolnej "zerówki". Wysłuchały opowiadania o zwierzątkach domowych. Następnie wyklejały kolorowym papierem wizerunki zwierząt. Na koniec zajęć dzieci otrzymały odcisk pieczątki - zwierzaka na rękę. »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Wspólnie z zespołem WIELKOPOLANIE z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Animacji w Poznaniu zabraliśmy uczestników sobotniego popołudnia w podróż po dawnych tańcach i zwyczajach taneczno-muzycznych Wielkopolski. »

Za nami pierwsze próby z mieszkańcami i członkami stowarzyszenia Bellator Societas z Poznania. »

Jesteśmy po pierwszej plenerowej próbie do inscenizacji świętomarcińskiej 11 listopada. Ćwiczyła ekipa mieszkańców Jarocina pod czujnym okiem Bellator Societas »

O kosmosie i planetach czytał zaproszonym przedszkolakom Mariusz Grzesiek. Potem byłą opowieść o Panu Mikołaju i jego osiągnięciach a na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. »

W ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom odwiedził nas dzisiaj Piotr Piotrowicz, który rozmawiał z dziećmi o tym jak ważne jest czytanie, a następnie przeczytał fragment książki "Nazywam się... Mikołaj Kopernik". Najmłodsi (kl.1 b SP nr5) poznali układ planet, stworzyli własną rakietę i rozwiązywali kosmiczne łamigłówki. »

Powrót na górę