Biblioteka

Przedszkole Poziomka obchodzi dzisiaj Dzień Książki. Z tej okazji "Myszki" odwiedziły bibliotekę i dowiedziały się co nieco o książkach. »

"Zielone włosy, zielone butki, całe zielone są ufoludki"... tak mówi piosenka, którą dzieci z przedszkola w Potarzycy nuciły podczas zajęć w bibliotece. »

Historia pisma to piękna i niezwykła opowieść o pragnieniu ludzi do przekazania kolejnym pokoleniom swoich myśli, udokumentowania faktów, dzielenia się wiedzą. »

Dzieci z przedszkola w Mieszkowie świętowały Światowy Dzień Kota wraz z biblioteką. Maluchy obejrzały najpierw książeczki o kotach, które można znaleźć w bibliotece, po czym wysłuchały jednej opowieści. »

Z okazji Światowego Dnia Kota odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne z wykorzystaniem książki "Kot na medal" Małgorzaty Kur. »

Z okazji Dnia Kota golińską bibliotekę odwiedziła klasa Ia. »

Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Dzień Kota odwiedziły oddział dla Dzieci. Spotkanie rozpoczęto wspólną zabawą "Uciekaj myszko do dziury", po której dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "Kotek". »

Takie oto urocze zakładki do książek szyli chętni uczniowie w trakcie przerw. Jak widać nawet panowie spróbowali swoich sił w szyciu i wyszło im całkiem nieźle. »

DKK spotkał się 14 lutego - w Dzień Zakochanych. Mówiłyśmy więc o miłości… do gór. Książka "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet" Anny Kamieńskiej jest opowieścią Halinie Kruger-Syrokomskiej - kobiecie silnej, zdeterminowanej i pełnej górskiej pasji, jednej z najważniejszych postaci w historii kobiecego himalaizmu. »

Na grupach zabawowych królował kolor czerwony, bo za dwa dni święto chłopca i dziewczynki czyli Walentynki. Dzieci wysłuchały wiersza "Walentynki" oraz uczestniczyły w zabawie "Serduszko do kochania". »

Powrót na górę