Biblioteka

W festiwalową niedzielę tuż p mszy za zmarłych muzyków można było spotkać się z Maciejem Sikorskim. Ruiny kościoła św. Ducha doskonale nadały się na spotkanie o uzależnieniu od narkotyków, o nawróceniu. Maciej Sikorski pochodzi z Góry niedaleko Jarocina, a teraz mieszka w Krakowie, gdzie ma rodzinę i prowadzi Teatr Exit dla osób z niepełnosprawnościami. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »

Kamienica Kultury zorganizowała festiwalową czytelnię. Był też punkt sprzedaży gadżetów i dostęp do informacji lokalnej. »

Tradycyjnie już podczas Jarocin Festiwal nasza biblioteka organizuje Stref e Dziecka. Od 2018 towarzyszy nam w tej inicjatywie Instytut Książki! »

Tegoroczna - piąta już - Festiwalowa Żywa Biblioteka miała rekordową liczbę Książek. Na swoich czytelników czekało ich aż 17. »

Wystawa "Ptaki" już otwarta. Izabela i Romuald Stefaniak opowiedzieli o swojej pasji fotografowania przyrody. »

Powrót na górę