Biblioteka

Dziś Walentynki. A oto propozycja filii nr 3 na szybki upominek od serca. Urocze ramki do zdjęć z patyczków laryngologicznych. Do tego kilka koralików, filcowe serduszko czy koronka i prezent gotowy. »

Na pierwszą lekcję biblioteczną do filii nr 3 wybrała się klasa Ia. Tematem naszego spotkania był "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, lektura w klasie pierwszej. »

Podczas zajęć robiliśmy gniotki z balonów i mąki, również z balonów dziewczynki robiły balonowe kwiaty. Lepiliśmy anioły z masy solnej i oczywiście bawiliśmy się. Było wesoło! »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

Tylko w filii nr 3, choinki pod choinkę - czyli choinki na ostatnią chwilę »

Przez cały tydzień w filii nr 3 trwały świąteczne warsztaty z decoupage'u. Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach był zakup drewnianej deseczki przez uczestnika. »

Wyobraźcie sobie, że na spacer po Krakowie zabrał klasę I d Smok Wawelski. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści pt. "Jak to ze Smokiem Wawelski było", a potem wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie. »

Czy samodzielne korzystanie z komputerowego katalogu bibliotecznego jest trudne? A co to w ogóle jest katalog i jakie informacje zawiera? Po co informacja o wymiarze książki i co oznaczają cyfry na półkach? »

W filii nr 3 odbyło się spotkanie klasy VIII b z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie", o udziale społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej w powstaniu wielkopolskim i walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1921. »

Powrót na górę