Takie piękne biało - czerwone rozetki zrobili uczniowie podczas przerw na zbliżający się 11 listopada, Dzień Niepodległości. »

By zrobić śmiesznego gniotka duszka albo dynię, wystarczyło przyjść dziś do filii nr 3. Takie oto śmieszne halloweenowe stworki dzieci tworzyły od samego rana. »

Kolejne spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", tym razem z uczniami klasy II d, Zespołu Szkół nr 4 W Jarocinie. »

"Kolory muzyki" to hasło zajęć, w których wzięły udział dzieci z przedszkola "Promyczek". Przeprowadzono je w oparciu o szkolenie w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji". »

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

To dziś o godzinie 10.00 uczniowie Zespołu Szkół zebrali się w bibliotece i na boisku, by wspólnie poczytać i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". »

Oto kolejna grupa dzieci z przedszkola "Promyczek", która chciała poznać Photona, tajemniczego gościa z odległej galaktyki, który po awarii wylądował w naszej bibliotece. Dzieci od razu poddały go testom. »