Biblioteka

"Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka" czyli Dama, dziewucha, dziewczyna... w spódnicy". Nietypowa lekcja historii o niezwykłej kobiecie w Roku Praw Kobiet - zajęcia biblioteczne i warsztaty plastyczne dla chętnych uczniów podczas przerw Tydzień Bibliotek za nami. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

W poniedziałkowe przedpołudnie filię nr 3 odwiedziła grupa "Biedronek" z przedszkola "Promyczek". Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji pooglądać książeczki. »

Tematem naszego spotkania były oczywiście zbliżające się Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. »

W piątkowe przedpołudnie klasa Id zawitała do filii nr 3. Była to krótka pogadanka na temat tego, jak można zapisać się do biblioteki i jak wypożyczać książki. »

Wchodząc do naszej biblioteki, można było odnieść wrażenie, że coś gotujemy albo pieczemy. Na stołach była mąka, waga, wałek i foremki do ciasta. Było więc ważenie, wałkowanie i wykrawanie, ale nie z ciasta. »

Już za chwilę Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, w naszej bibliotece odbyły się warsztaty robienia biżuterii z filcu. »

Powrót na górę