Tematem naszego spotkania były oczywiście zbliżające się Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. »

W piątkowe przedpołudnie klasa Id zawitała do filii nr 3. Była to krótka pogadanka na temat tego, jak można zapisać się do biblioteki i jak wypożyczać książki. »

Wchodząc do naszej biblioteki, można było odnieść wrażenie, że coś gotujemy albo pieczemy. Na stołach była mąka, waga, wałek i foremki do ciasta. Było więc ważenie, wałkowanie i wykrawanie, ale nie z ciasta. »

Już za chwilę Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, w naszej bibliotece odbyły się warsztaty robienia biżuterii z filcu. »

Święta tuż, tuż...Z tej okazji w naszej bibliotece, w mikołajkowym tygodniu, chętni uczniowie wzięli udział w Mikołajkowych Warsztatach Bomb(k)owych. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, na spotkanie połączone z głośnym czytaniem, filia nr 3 zaprosiła klasę III b z wychowawcą. »

Przez dwa dni trwały w filii nr 3 warsztaty halloweenowe. Chętne dzieci podczas przerw robiły dyniowe witraże. »