"Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" to książeczka autorstwa Joanny Jodełki, która odkrywa mało znane miejsca i legendy, a nawet szczegóły architektoniczne na rynku i w parku. Zachęca do szukania, zbierania punktów i rodzinnej zabawy.
Na jej podstawie w filii nr 3 odbyły się warsztaty, w których wzięła udział klasa III c.
»

Na niecodzienne wydarzenie zostały zaproszone do filii nr 3, dzieci klasy III. Byli to mali autorzy, którzy w ubiegłym roku szkolnym, podczas warsztatów z projektu Legendoczytacze na szlaku, stworzyli legendę pt. "Tajemniczy głaz" w formie teatrzyku kamishibai. »

Zabawy spod trzepaka czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało - to trzecie już spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", oparte na szkoleniu klanzowym. »

W filii nr 3 podczas przerw odbywały się misiowe warsztaty, podczas których powstawały ekotorby z misiem oczywiście. »