Biblioteka

"Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" to książeczka autorstwa Joanny Jodełki, która odkrywa mało znane miejsca i legendy, a nawet szczegóły architektoniczne na rynku i w parku. Zachęca do szukania, zbierania punktów i rodzinnej zabawy.
Na jej podstawie w filii nr 3 odbyły się warsztaty, w których wzięła udział klasa III c.
»

Na niecodzienne wydarzenie zostały zaproszone do filii nr 3, dzieci klasy III. Byli to mali autorzy, którzy w ubiegłym roku szkolnym, podczas warsztatów z projektu Legendoczytacze na szlaku, stworzyli legendę pt. "Tajemniczy głaz" w formie teatrzyku kamishibai. »

Zabawy spod trzepaka czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało - to trzecie już spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", oparte na szkoleniu klanzowym. »

W filii nr 3 podczas przerw odbywały się misiowe warsztaty, podczas których powstawały ekotorby z misiem oczywiście. »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

Czwartkowe zajęcia świetlicowe poświęciliśmy nie tylko na zabawy, które sprzyjają integracji grupy, ale także na problem, jakim jest dzielenie się i pomoc drugiej osobie. »

Przez trzy dni w filii nr 3 odbywało się czytanie z okazji Dnia Niepodległości. Czytaliśmy jedno z opowiadań Pawła Wakuły "Pamiętnik małego Polaka.Opowieść o powstaniu Solidarności i upadku PRL", z książki "Odzyskana Niepodległość". »

Takie piękne biało - czerwone rozetki zrobili uczniowie podczas przerw na zbliżający się 11 listopada, Dzień Niepodległości. »

By zrobić śmiesznego gniotka duszka albo dynię, wystarczyło przyjść dziś do filii nr 3. Takie oto śmieszne halloweenowe stworki dzieci tworzyły od samego rana. »

Powrót na górę