Do czego potrzebna nam wyobraźnia, co nam daje i w czym pomaga dowiedzieli się czytelnicy filii nr 3 w Jarocinie od Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. »

W poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.
»

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek", w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania dzieci poznały historię Pankracego i Tataraka z opowieści pt. "Cuda z mleka". »

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa II b wybrała się w rejs Titaniciem. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o Titanicu, pt. "Historia pewnego statku. O rejsie Titanica." »