Biblioteka

W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na zajęcia biblioteczne zaprosiłam klasę I b z wychowawcą. Na początku naszego spotkania dzieci poznały jedną z wielu opowieści o niezwykłym misiu Wojtku, z książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. By go uczcić, na zajęcia do naszej biblioteki - filii nr 3 zaprosiłam klasę III a z wychowawcą. »

Przez ostatnie dwa dni października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie dekorowali słoiczki. »

W poniedziałkowe popołudnie, w filii nr 3 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty poprowadziły panie, Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego W Jarocinie i Marta Pakulska z jarocińskiej biblioteki. »

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Powrót na górę