Biblioteka

Wprowadzenie do zasad pedagogiki zabawy i kreatywne pomysły na zabawy z różnymi grupami użytkowników bibliotek - oto czego uczyli się bibliotekarze na pierwszym szkoleniu w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" »

Mimo, że "Tydzień z Internetem" już za nami, to i tak uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie w kodowanie, czyli malowaniu obrazków według kodu. »

Takie oto urocze, kapeluszowe igielniki szyli uczniowie podczas przerw, na warsztatach wiosennych w filii nr 3. Wystarczył tylko kawałek materiału, płyta CD, wstążki, cekiny, piórka i poduszeczka do igieł gotowa. »

To było nasze pierwsze spotkanie, zapoznawcze. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do bibliotek, ile możemy trzymać książki w domu, kto otrzymuje kartę czytelnika? »

W październiku 2017 roku klasy I b i d rozpoczęły projekt pt. "Zawodowe czytanie", który jest kontynuowany również w tym roku szkolnym, a jego celem jest poznanie różnych zawodów oraz rozwijanie czytelnictwa. »

Pierwsze w tym roku spotkanie o tematyce wiosennej odbyło się w świetlicy. Dzieci biorące udział w zajęciach wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, pt. "Idzie wiosna". »

Dziś Walentynki. A oto propozycja filii nr 3 na szybki upominek od serca. Urocze ramki do zdjęć z patyczków laryngologicznych. Do tego kilka koralików, filcowe serduszko czy koronka i prezent gotowy. »

Na pierwszą lekcję biblioteczną do filii nr 3 wybrała się klasa Ia. Tematem naszego spotkania był "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, lektura w klasie pierwszej. »

Podczas zajęć robiliśmy gniotki z balonów i mąki, również z balonów dziewczynki robiły balonowe kwiaty. Lepiliśmy anioły z masy solnej i oczywiście bawiliśmy się. Było wesoło! »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

Powrót na górę