Takie oto urocze zakładki do książek szyli chętni uczniowie w trakcie przerw. Jak widać nawet panowie spróbowali swoich sił w szyciu i wyszło im całkiem nieźle. »

By zrobić taką gustowną i niepowtarzalną broszkę dla Babci w kształcie ważki wystarczyło odwiedzić filię nr 3. I prezent dla Babci gotowy. »

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy dzieci poznały jarocińską legendę "O Dziedzicu Jarocina zaklętym w kamień", ale w nowej odsłonie, stworzoną i napisaną przez uczniów klasy II, pt. "Tajemniczy głaz". »

Kto powiedział, że książkę należy tylko wypożyczyć, przeczytać i oddać?
Można się przy tym świetnie bawić.
»

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi świetlicowymi, połączone z głośnym czytaniem. Podczas tych zajęć dzieci same mogły się przekonać czym jest czytanie wrażeniowe, jak czytać, żeby skupić na sobie uwagę słuchaczy i rozbudzić w nich ciekawość. »

"Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" to książeczka autorstwa Joanny Jodełki, która odkrywa mało znane miejsca i legendy, a nawet szczegóły architektoniczne na rynku i w parku. Zachęca do szukania, zbierania punktów i rodzinnej zabawy.
Na jej podstawie w filii nr 3 odbyły się warsztaty, w których wzięła udział klasa III c.
»

Na niecodzienne wydarzenie zostały zaproszone do filii nr 3, dzieci klasy III. Byli to mali autorzy, którzy w ubiegłym roku szkolnym, podczas warsztatów z projektu Legendoczytacze na szlaku, stworzyli legendę pt. "Tajemniczy głaz" w formie teatrzyku kamishibai. »

Zabawy spod trzepaka czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało - to trzecie już spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", oparte na szkoleniu klanzowym. »