Biblioteka

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek", w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania dzieci poznały historię Pankracego i Tataraka z opowieści pt. "Cuda z mleka". »

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa II b wybrała się w rejs Titaniciem. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o Titanicu, pt. "Historia pewnego statku. O rejsie Titanica." »

Wprowadzenie do zasad pedagogiki zabawy i kreatywne pomysły na zabawy z różnymi grupami użytkowników bibliotek - oto czego uczyli się bibliotekarze na pierwszym szkoleniu w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" »

Mimo, że "Tydzień z Internetem" już za nami, to i tak uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie w kodowanie, czyli malowaniu obrazków według kodu. »

Takie oto urocze, kapeluszowe igielniki szyli uczniowie podczas przerw, na warsztatach wiosennych w filii nr 3. Wystarczył tylko kawałek materiału, płyta CD, wstążki, cekiny, piórka i poduszeczka do igieł gotowa. »

To było nasze pierwsze spotkanie, zapoznawcze. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do bibliotek, ile możemy trzymać książki w domu, kto otrzymuje kartę czytelnika? »

W październiku 2017 roku klasy I b i d rozpoczęły projekt pt. "Zawodowe czytanie", który jest kontynuowany również w tym roku szkolnym, a jego celem jest poznanie różnych zawodów oraz rozwijanie czytelnictwa. »

Pierwsze w tym roku spotkanie o tematyce wiosennej odbyło się w świetlicy. Dzieci biorące udział w zajęciach wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, pt. "Idzie wiosna". »

Dziś Walentynki. A oto propozycja filii nr 3 na szybki upominek od serca. Urocze ramki do zdjęć z patyczków laryngologicznych. Do tego kilka koralików, filcowe serduszko czy koronka i prezent gotowy. »

Powrót na górę