Biblioteka

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom dzisiaj do biblioteki w Wilkowyi została zaproszona pani sołtys Lidia Marecka. Przeczytała ona uczniom klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni fragment pt. "Uranowe uszy" z książki Stanisława Lema "Bajki robotów". Później na warsztatach plastycznych piątoklasiści zainspirowani tą książką wykonali piękne roboty. »

W piątek odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Na wrześniowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie powitały jesień. Później na warsztatach rękodzielniczych, które prowadziła bibliotekarka Magdalena Orzechowska, wykonały jeżyki ze starych książek. »

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, z tej okazji 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi odwiedziły bibliotekę. Wysłuchały dwóch bajeczek "Pola mówi: Lubię kropki" i "Idę do przedszkola" oraz wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Sierpniowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi poświęcone było Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji jego 120. rocznicy urodzin. »

W ramach współpracy ze szkołą biblioteka w Wilkowyi zorganizowała eko wakacyjne zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Na początku odbyło się spotkanie z panią Magdą i panem Mariuszem, którzy mówili o ekologii i segregowaniu śmieci. »

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w bibliotece w Wilkowyi nareszcie mogło się odbyć spotkanie Klubu Seniorek (z zachowaniem reżimu sanitarnego). »

Biblioteka w Wilkowyi z okazji Dnia Dziecka zorganizowała zajęcia dla 6-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały książki pt. "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko" Grzegorza Kasdepke. »

Powrót na górę