Biblioteka

W ramach współpracy ze szkołą w bibliotece w Wilkowyi przeprowadzono konkurs „Pięknego czytania” dla uczniów klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie wybrały się na pieszą wycieczkę do Młyna nad Lutynią. Tam korzystając z ładnej pogody czytały wiersze Wisławy Szymborskiej Patronki Roku 2023, a także pierwszej poetki i trzeciej kobiety wśród laureatów literackiej Nagrody Nobla.[ »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

Dzisiaj z okazji Dnia Piegów w bibliotece w Wilkowyi można zabrać sobie piegi oraz wysłuchać przygód piegowatego Tomka Sawyera, bohatera książki Marka Twaina. »

W lutym obchodzimy Dzień Dinozaura, dlatego z tej okazji bibliotekarka z Filii w Wilkowyi odwiedziła 3-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika, a także w lutym przypada 550. rocznica urodzin tego sławnego Polaka, dlatego kolejne spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tego wydarzenia. »

Dzisiaj do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, aby uczcić zakończenie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego. »

Biblioteka w Wilkowyi przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Na spotkaniu Klubu Seniorek panie przeglądały książki o Powstaniu Wielkopolskim i wspominały naszych bohaterów tego zwycięskiego zrywu. »

Powrót na górę