Drugie pasowanie w Wilkowyi

Drugie pasowanie w WilkowyiW czwartek, też w Tygodniu Bibliotek, kolejne Pasowanie na Czytelników w Filii w Wilkowyi, tym razem do grona miłośników biblioteki zostali przyjęci uczniowie klasy I b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni.

Na początku dzieci dowiedziały się, jak wyglądał kiedyś papierowy zapis, a jak teraz elektroniczny oraz na czym polega przyjmowanie książek i wpisywanie do księgi inwentarzowej. Następnie przyszedł czas na głośne czytanie, rozwiązywanie krzyżówki i Fotobudkę, w której każdy zrobił sobie zdjęcie. Później pierwszoklasiści uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. W nagrodę otrzymali dyplomy i przypinki, a na zakończenie wykonali swoje pierwsze zakładki do książek, papierowe sowy.