Dzień Książki i Praw Autorskich stał się okazją do spotkania w mieszkowskiej bibliotece z uczniami klasy VI. Dzieci dowiedziały się po co tworzy się przypisy i jak je właściwie wykonać. »

23 kwietna w bibliotece w Golinie odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy VII pt. "Irena Sendlerowa kobieta, która działała z potrzeby serca". Lekcja odbyła się w tygodniu upamiętniającym obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. »

Dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły bibliotekę w filii nr 2, żeby dowiedzieć się jakie książki znajdują się w bibliotece oraz czym różni się biblioteka od księgarni. Zobaczyły według jakich działów i w jakiej kolejności poukładane są książki. Zapoznały się z etapami powstawania książki od pisarza do czytelnika. »

Dnia 5 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Wysłuchały pogadanki na temat twórczości H. Ch. Andersena, gdyż 2 kwietnia, w urodziny pisarza, obchodzone jest Święto Książki Dziecięcej. »

"Wiadomości ze świata" opracowywali uczniowie gimnazjum wcielając się na czas gry w role reporterów. Na uczestników zajęć czekały cztery stacje, a w nich konkretne zadania. »

Tematem naszego spotkania były oczywiście zbliżające się Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. »

W piątkowe przedpołudnie klasa Id zawitała do filii nr 3. Była to krótka pogadanka na temat tego, jak można zapisać się do biblioteki i jak wypożyczać książki. »

Jak coroczna tradycja nakazuje, klasa pierwsza odwiedziła bibliotekę w Cielczy aby podczas uroczystego pasowania zostać pełnoprawnymi czytelnikami. Jednak bajkowe postacie Ali Baby, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Baby Jagi postawiły przed dziećmi różne zadania do wykonania. »

Zbliżający się Dzień Wody stał się okazją do spotkania z uczniami klasy Ia. Dzieci dowiedziały się o ludziach, którzy mają utrudniony dostęp do wody i cierpią z jej braku a także co można zrobić, by oszczędzać wodę. »