W środę, 13 grudnia 2017r., w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna "Boże Narodzenie dawniej i dziś" dla uczniów klasy VII. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie uczestniczyły Mikołajowym Spotkaniu z Bajeczką. Przedszkolacy mieli za zadanie poszukać Świętego Mikołaja z listem, w którym zachęcał do wspólnej zabawy. »

16 listopada był Dniem Tolerancji. Zaproszeni przez bibliotekę uczniowie IB LO im. T. Kościuszki mieli okazję zmierzyć się z tym aktualnym tematem w nietypowy sposób. »

Niesamowita lekcja biblioteczna miała miejsce w Bibliotece w Wilkowyi. Uczniowie klasy III i I tamtejszej szkoły podstawowej zostali zaproszeni do tropienia duchów w lokalnych legendach. »

Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 5 i 6 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystali z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku". »

Uczniowie z klasy IV a z Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poznając katalog komputerowy. »

Dzieci z klasy III a wysłuchały krótkiej pogadanki na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat własnej ojczyzny. »