W Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna na temat "Przeczytaj tę książkę, ponieważ ...". »

Na zaproszenie filii bibliotecznej odwiedziła nas w klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Cielczy. Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek (do ) WOLNOŚĆ czytania była okazją do tego aby zapoznać dzieci z czasami kiedy Polska była pod zaborami i nie tylko wolność czytania, ale też używanie języka polskiego było bardzo ograniczone. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami klasy Ib. »

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek "(Do)wolność czytania" – uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, wysłuchali zabawnych historyjek Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy". »

(Do)wolność czytania to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych "Z książką jest wesoło" dotyczących książki i czytelnictwa. »

Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek. »

W tygodniu upamiętniającym obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechnym zjawiskiem. Uczniowie wysłuchali fragmenty książki Elżbiety Zubrzyckiej "Słup soli". »