Tradycją już jest, że grupy z półkolonii odwiedzają w wakacje bibliotekę, żeby wziąć udział w różnych zabawach. W poniedziałkowe południe zawitały do nas, wraz z opiekunkami, dzieci z Roszkowa. Tym razem bawiliśmy się z legendami. »

W przeddzień Światowego Dnia Ochrony Przyrody, 4 czerwca uczniowie klasy II przyszli na zajęcia do biblioteki. Po wysłuchaniu, dlaczego powstał ten dzień i listu od przyrody wypowiadali się w jaki sposób mogą pomóc przyrodzie w jej kłopotach. »

Tradycyjnie już nasza biblioteka włączyła się w organizację Miejskiego Dnia Dziecka, który tym razem przebiegał pod hasłem sportu. »

"Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka" czyli Dama, dziewucha, dziewczyna... w spódnicy". Nietypowa lekcja historii o niezwykłej kobiecie w Roku Praw Kobiet - zajęcia biblioteczne i warsztaty plastyczne dla chętnych uczniów podczas przerw Tydzień Bibliotek za nami. »

Czy tysiące lat temu ludzie umieli czytać? Kiedy pojawiło się pismo i książka? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy VI ze szkoły w Cielczy w czasie lekcji bibliotecznej. »

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego to znakomita okazja do odwiedzenia Izby Pamięci Powstańców Wielkopolskich znajdującej się we filii w Mieszkowie. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. »

W ciągu dwóch dni bibliotekę w Cielczy odwiedzili uczniowie klasy IV a i IV b, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury "Lew, czarownica i stara szafa" w konkursie z ciekawymi zadaniami. »

Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek w fili nr 2 odbyło się spotkanie z pasjonatem historii - Wojciechem Koterbą, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »