Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości i Patrona Miasta Jarocina, bibliotekę w Filii nr 2, odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 z Jarocina. »

Z okazji Dnia Postaci z Bajek do filii w Mieszkowie zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych. Dzieci dowiedziały się jak poszukiwać, wypożyczać i oddawać zbiory biblioteki. »

Nietypowa lekcja języka polskiego wokół legend i z wykorzystaniem bibliotecznej aplikacji i plenerowej gry - ależ się działo! »

Przez dwa dni trwały w filii nr 3 warsztaty halloweenowe. Chętne dzieci podczas przerw robiły dyniowe witraże. »

Dnia 26 października uczniowie z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, zamienili się w turystów i odbyli wirtualny spacer z Myszką Ratuszanką. »

W środę 18 października w Filii w Wilkowyi odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I SP w Wilkowyi. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz układem książek na półkach. »

Uczniowie klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 3 w Jarocinie pokonali długą trasę zanim dotarli
do Oddziału dla Dzieci.
»

Podczas spotkania uczniowie klasy III b dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat gwary. Wspólnie z bibliotekarką dzieci czytały różne teksty pisane gwarą, między innymi parafrazę "Lokomotywy" J. Tuwima autorstwa Jadwigi Podeszwy, przy czym było dużo śmiechu. »

Czy turysta potrzebuje mapy? Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajdują się zegary słoneczne? Tego dowiedziały się "Smerfy" z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocinie. »