Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajduje się słynna rzeźna głowy konia? Tego dowiedzieli się przedszkolacy z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocine. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, uczniowie klasy VI przyszli do biblioteki w Mieszkowie na lekcję biblioteczną o słownikach i encyklopediach. »

Tak to możliwe! Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej działający przy filii nr 1 i przy tej okazji dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Jarocinie i jego historii. »

Wielkanoc nadchodzi dużymi krokami, tak mówiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Bachorzewa, które przybyły w środowy ranek do Oddziału dla Dzieci. »

Święta tuż, tuż. Z tej okazji dzieci z klasy Ia wzięły udział w zajęciach poświęconych tej tematyce. »

Dzieci zapoznały się z obrzędami, zwyczajami i obyczajami Wielkiego Postu i Wielkanocy. Następnie odpowiadały na pytania i rozwiązywały krzyżówkę. »