W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali przyjęci do grona czytelników. »

Klasa III została zaproszona do biblioteki w Cielczy na lekcję biblioteczną podsumowującą znajomość lektury "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca". »

W środę odwiedziła nas grupa 30 uczniów z klas I-III. Dzieci przeszły szybkie szkolenie z przysposobienia bibliotecznego. Poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka i wspólnie ustaliły, że miś o bardzo małym rozumku ma już 92 lata. »

W nowym roku szkolnym grupa 3-latków z Przedszkola "Tęcza" w Cielczy odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jak się wypożycza książeczki, obejrzały różne rodzaje bajeczek oraz zachwycały się kącikiem dla najmłodszych i stojącym tam pałacem królewny. »

Bibliotekę w Cielczy niespodziewanie odwiedziła klasa II b Szkoły Podstawowej w Cielczy, aby zobaczyć jakie rodzaje książeczek znajdują się w bibliotece. »

Tradycją już jest, że grupy z półkolonii odwiedzają w wakacje bibliotekę, żeby wziąć udział w różnych zabawach. W poniedziałkowe południe zawitały do nas, wraz z opiekunkami, dzieci z Roszkowa. Tym razem bawiliśmy się z legendami. »

W przeddzień Światowego Dnia Ochrony Przyrody, 4 czerwca uczniowie klasy II przyszli na zajęcia do biblioteki. Po wysłuchaniu, dlaczego powstał ten dzień i listu od przyrody wypowiadali się w jaki sposób mogą pomóc przyrodzie w jej kłopotach. »

Tradycyjnie już nasza biblioteka włączyła się w organizację Miejskiego Dnia Dziecka, który tym razem przebiegał pod hasłem sportu. »