Biblioteka

Z okazji Dnia Książki grupa Jeżyków oraz Pszczółek spotkała się z bibliotekarzem by wspólnie świętować ten dzień. Dzieci wysłuchały bajki o dziewczynce, która nie lubiła książek oraz zapoznały się z kilkoma książkami zgromadzonymi w bibliotece. Na zakończenie wykonały wesołe minionkowe zakładki. »

Oddział dla Dzieci odwiedziły dzieci z przedszkola „Jaś i Małgosia. Wysłuchały wiersza „Smutna książka”, który opowiada jak należy szanować książki.
Przy okazji dzieci mogły obejrzeć różne postacie książek, dzięki którym można bawić się wesoło. A potem była zabawa w kodowanie i książkowy tor przeszkód.
»

Kiedy mówimy o Światowym Dniu Książki, nie zawsze zwracamy uwagę na drugi człon nazwy tego święta, w którym chodzi o prawa autorskie. Właśnie nimi zajmowaliśmy się na zajęciach z udziałem młodzieży z kl. I Technikum Grafiki i Poligrafii z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. »

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu książki pt. „Biblioteka” rozmawialiśmy o jej treści. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu książki pt. „Biblioteka” rozmawialiśmy o jej treści. »

Wiersze, wierszyki i rymowanki w interpretacji uczniów klasy 5 - taka niespodzianka czekała na przedszkolaków z Wilkowyi z okazji Światowego Dnia Książki. »

Nasza biblioteka kolejny raz zamieniła się w laboratorium doświadczeń chemicznych. Tym razem gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina, którzy przekonali się, w jaki sposób można wykorzystać kuchenne przyprawy. »

W 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa III a. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki o powstaniu w getcie oraz opowiadania Ewy Nowak
"Kto uratował jedno życie...Historia o Irenie Sendlerowej". Na koniec każdy wykonał żonkila - symbol pamięci o tym wydarzeniu.
»

Akcja "Żonkile" w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Roszkowie i w Niepublicznym Zespole Szkół w Łuszczanowie. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość rozmowy na tak ważny temat jak 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Klasy IV-VII obejrzały filmy edukacyjne przygotowane przez Muzeum POLIN w Warszawie i wykonały papierowego żonkila, będącego symbolem akcji. »

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

Filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie - "Tygryski". Grupa 4-latków wysłuchała opowiadania z Przygód Fenka pt. "Porządek musi być, czyli dzieci ze spektrum autyzmu są wśród nas". »

Powrót na górę