Dziś nasza pani Iza była w odwiedzinach u dzieci z Przedszkola w Cielczy, grupy: Żabki i Misie. Po przeczytaniu opowiadania "Wiosna" wspólnie z przedszkolakami udaliśmy się w plener by pożegnać zimę paląc zgodnie z tradycją Marzannę i powitać Wiosnę! »

Dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. W Oddziale dla Dzieci gościły „Motylki” z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Wprowadzając w wiosenny klimat zaproszono ich do teatrzyku kamishibai pt. „Groszki”. Następnie poszukiwali drugiej połowy wiosennego kwiata. Uczestniczyli w zabawach ruchowych z kostką oraz chustą animacyjną. »

Wielkanocne harce w Kamienicy Kultury. Tym razem gościliśmy uczniów kl. II ZS nr 5 w Jarocinie. Po czytaniu z bieganiem do świątecznych haseł była chwila na gimnastykę i życzenia w głuchym telefonie. Dzieci wykonały skaczącego zajączka i baranka. »

21 marca to nie tylko pierwszy Dzień Wiosny (i Dzień Wagarowicza). To także Światowy Dzień Poezji! Piękna pogoda sprzyja odświeżeniu wiedzy na temat rodzajów literackich i podziałów wierszy.
W zabawie inspirowanej utworem "Cebula" autorstwa Wisławy Szymborskiej - wiersz szukał "swojej pary".
»

Okres przedświąteczny to czas odwiedzin w bibliotekach.
Dzisiaj Oddział dla Dzieci gościł grupę Misiów z Niepublicznego Przedszkola z Bachorzewa. Spotkanie rozpoczęto od warsztatów malowania tytki wielkanocnej. Dzieci wysłuchały Przygód Fenka pt. „ Wielkanoc”, z których dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach Wielkiej Nocy.
»

O różnych zwyczajach i obrzędach w Europie i Polsce rozmawiały dzieci ze szkolnej grupy "zerówki". »

Z okazji Dnia Motyla do biblioteki w Witaszycach zostały zaproszone przedszkolaki z miejscowego przedszkola pod opieką pani Joanny Mikołajczak. Na początek dzieci wysłuchały bajki o pewnej bardzo głodnej gąsienicy. »

Z okazji Dnia Kobiet bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie kl. 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci zrobiły z tej okazji magnesy, które będą niespodzianką dla mamy, babci, cioci, siostry. Wysłuchały opowiadania o sławnej kobiecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz usłyszały jak robot Dash zagrał "100 lat" dla dziewczynek. »