Biblioteka

Filii w Wilkowyi odbyły się zajęcia dla uczniów klasy V pod hasłem „Ortograficzne szaleństwa”. Piątoklasiści korzystając ze słownika, przypomnieli sobie zasady ortografii. Później wykonali ćwiczenia z pisownią wyrazów z „rz” i „ż”. »

Kolejna lekcja biblioteczna, tym razem dla uczniów klasy VII z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną w formie szkolenia dla uczniów klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

22 września przypada "Dzień Spadającego Liścia". Właśnie w ten dzień bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. »

Z okazji "Dnia Przedszkolaka" bibliotekę w parku odwiedziły przedszkolaki z Lubinii Małej. Po wysłuchaniu bajki "Tupcio Chrupcio: Przedszkolak na medal", dzieci opowiadały co podoba im się w przedszkolu, w co lubią się bawić, jakie mają zabawki, chętnie brały udział w zabawach ruchowych oraz zajęciach manualnych. Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły własną książkę z różnych materiałów, co sprawiło im wiele radości. »

Indiańskie wakacje w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Podczas tygodnia zajęć dzieci wysłuchały książki „Paweł i Indianie” Agaty Hryniewicz i przenieśli się wraz z tytułowym bohaterem do świata prawdziwych Indian. »

Dzieciaki z półkolonii organizowanych przy Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie zabraliśmy w podróż pociągiem.... »

Kolejne spotkanie z Myszką Ratuszanką. W deszczowe przedpołudnie spacerowaliśmy wirtualnie po Jarocinie, czytaliśmy "Legendę o podziemnym tunelu i umowie z diabłem". »

Zbliżają się wakacje i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków pod opieką pani Marzeny Zawisły. »

Powrót na górę