Biblioteka

Dziś do biblioteki, filii nr 3 zawitała klasa III e. Nasze spotkanie dotyczyło Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na początek dzieci wysłuchały uroczą opowieść o "Koali, który się trzymał". »

W Dzień Pluszowego Misia uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. »

Jutro Światowy Dzień Pluszowego Misia, ale my już dziś obchodziliśmy ten dzień w grupie Misiów, w przedszkolu Bajeczka. Na początku naszego spotkania dzieci przeglądały książeczki o różnych misiach, a potem jedną z nich czytaliśmy, o "Koali, który się trzymał". »

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia bibliotekarka odwiedziła grupę przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. Bardzo chętnie brały udział w zabawach. Na zakończenie wykonali miśki z rolek po papierze toaletowym. »

W dniu dzisiejszym gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia. Wysłuchali bajki „Miś Tuliś bawi się w chowanego”, po której zaproszono ich do wspólnej zabawy: w chowanego, Misiowe memory, Stary niedźwiedź mocno śpi oraz wycieczka po śladach misia. Na koniec dzieci wykonały paskowe misie. »

Filia nr 3 w Jarocinie wspiera szkolny projekt edukacyjno - czytelniczy "Mądre Bajki z Całego Świata", realizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jarocinie. To projekt fundacji Kulczyk Foundation pod szyldem "Efektu Domina". Fundacja prowadzona przez Dominikę Kulczyk działa w bardzo różnych miejscach świata wspierając dobre zmiany w społecznościach lokalnych. »

Klasa III Szkoły Podstawowej w Cielczy spotkała się w bibliotece na lekcji sprawdzającej wiadomości z lektury „Cukierku, ty łobuzie”. »

Wczorajsze przedpołudnie w przedszkolu Promyczek upłynęło nam bardzo przyjemnie. Małe Krasnale poznały nowych bohaterów książek dla dzieci: Polę, Jadzię Pętelkę, Kicię Kocię, samochodzika Franka, hulajnogę Zuzię, liska Fenka. »

Powrót na górę