Biblioteka

Wizyta klasy IA i IB, podczas której dzieci zapoznały się z Biblioteką w Cielczy, obejrzały książki 3D, książkę dla niewidomych. Na koniec otrzymały kolorowankę SOWA - symbol Biblioteki oraz zakładki do książek. Obiecały również przygotować ilustracje do teatrzyku kamishibai by samodzielnie zrobić przedstawienie w bibliotece. Było dużo wrażeń i emocji »

Z okazji Dnia Żaby bibliotekarka odwiedziła w przedszkolu grupę przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

W Golinie uczniowie z klas drugich poznały inspirujące serie książek pomagających w nauce oraz rozwijających pasje! Na rozgrzewkę przygotowano dla nich wykreślanki i łamigłówki! »

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Golinie odwiedziły tamtejszą bibliotekę. Przyszły na urodziny Mikołaja Kopernika! »

Bibliotekę w parku odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół Podstawowych w Prusach. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i co, oprócz książek, można w niej wypożyczyć, do czego służą audiobooki i co to są Kindle. »

Wiosenne zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się co należy wykonać aby stać się czytelnikiem. »

Dziś gościliśmy młodzież z klasy I LO b o profilu politechnicznym z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. Po zwiedzaniu Kamienicy Kultury przyszedł czas na małe co nieco wiedzy o działalności naszej biblioteki. »

Wiosenne gąsienice, puzzle, słomkowe klocki i roblox oto gama zajęć na ukraińskim czwartku. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne. »

W Dniu Kobiet gościliśmy uczniów z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Wysłuchali opowiadania „Zosia Iskierka, przyszła Liderka”. »

Powrót na górę