Uczniowie z klas I a i d ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Wysłuchały opowiadania Krzysztofa Kasdepke „Kasztan, tapczan, tralala”. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

Jaki powinien być dżentelmen? Zadbany, wysportowany i oczywiście oczytany! Zabawny test pod tym kątem na swoich chłopakach z klasy przeprowadziły dziewczynki z kl. II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

W poniedziałkowy poranek zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła Pani Monika z Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin z Oddziału dla Dzieci. »

Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej, dlatego dzisiaj w ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom w bibliotece w Wilkowyi odbyło się głośne czytanie utworów tej pisarki. »

W piątkowe przedpołudnie, podczas zajęć, wspólnie z dziećmi świetlicowymi uroczyście powitaliśmy jesień. Było głośne czytanie, gry i zabawy z chustą animacyjną, a także robienie papierowych jeży. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy. »

Idzie jesień ,wszystkim wokół dary niesie. Tą myślą rozpoczęłyśmy zajęcia jesienne z „Kotkami z Przedszkola „Stokrotka” Dzieci wysłuchały opowiadania „Wesoły Ryjek i jesień. »

W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »