Lato w pełni. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Krasnali" z Jarocina poznały wierszykowe duszki łakomczuszki, które podjadały słodkie okruszki. Lekarstwem okazały się witaminy A, B, C i D oraz gimnastyka. Bo jak wiadomo "w zdrowym ciele, zdrowy duch". Były energiczne zabawy z chustą animacyjną i hula-hop. »

Tego roku dzieci z przedszkola w Mieszkowie mają okazję odwiedzać bibliotekę codziennie. W czasie tych spotkań czytane są książeczki o tematyce zaproponowanej wcześniej przez dzieci lub panie. Dzieci mogą się na takie czytanie odpowiednio przygotować i zabrać zabawki czy elementy stroju pasujące do tematu bajki. Były już bajeczki piłkarskie, kocie, strażackie, o dinozaurach czy myszce Minnie, która bawiła się z przyjaciółkami w przebieranki. I taką zabawę zaproponowała ostatnio biblioteka przedszkolakom. »

Biblioteka Główna zaprosiła dzieci na wakacyjną przygodę z duchami. Przygotowano dla nich opowieść Doroty Gellner „Duszki, stworki i potworki” i zabawy: zakodowane duchy, duchowe kapsle, pociąg do bibliotecznego zamku, duszki duszki do domu. Na koniec uczestnicy wykonali duchowe zakładki metodą scrapbookingu. »

W ramach współpracy ze szkołą w ostatni dzień półkolonii w Zespole Szkół Zaradni Odważni Oryginalni dzieci odwiedziły bibliotekę w Wilkowyi. W tym roku zajęcia odbyły się pod hasłem „Wakacje z Duchami”. »

Grupa z półkolonii ze Szkoły Społecznej w Jarocinie uczestniczyła w zajęciach wakacyjnych związanych z podróżami po Polsce. Przygotowano dla nich na macie krzyżówkę związaną z naszym krajem, regionami, symbolami, kulturą i kuchnią. Dzieci zaproszono do gry „Dzieci kontra Rodzice - polskie zwyczaje”. »

Słodkie zakończenie zajęć wakacyjnych z "Tajemnicą biblioteki" Martina Widmarka. Gorące poduszki, tradycyjnie bitwa o czekoladę oraz "raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy", zabawy z hula-hop i fresbee. »

Wakacje w górach oznaczają dużo sportu. Przy czytaniu tekstu "Zuzi w górach" dzieciaki z półkolonii w szkole w Prusach musiały wykazać się niezłą kondycją. Niedługo przypada też Tydzień Liczenia Motyli, dlatego stworzyliśmy ich aż 45. »

"Tajemnica meczu" Martina Widmarka oraz wiele sportowych aktywności w pierwszej części zajęć wakacyjnych w bibliotece. Po rozruszaniu się przyszedł czas na eksperymenty w SOWIE, czyli Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Muzeum Regionalne w Jarocinie. Dziękujemy muzeum za możliwość poeksperymentowania. »

"Tajemnica mody" Martina Widmarka zainspirowała dzieciaki do stworzenia własnych kreacji modowych. Dominował styl hawajski. Stworzone stroje zostały poddane próbie wytrzymałości podczas szaleństw z hula-hop i fresbee. Wakacyjne czytanie tym razem na naszym słonecznym tarasie. »

"Tajemnica jarocińskiego ratusza". Właśnie jego wnętrza mieli okazję zobaczyć uczestnicy zajęć wakacyjnych w Kamienicy Kultury. Dziękujemy pracownikom urzędu za taką możliwość. »