5 marca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie zostali pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej. »

W Bibliotece w Golinie odbyła się lekcja biblioteczna na temat zawodów. Dzieci wysłuchały wiersza Tadeusza Kubiaka "Kim będę?" oraz fragmentu książki "Kim zostaniesz ? Wybierz sam!" Włodzimierza Ścisłowskiego »

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" to tegoroczne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w Polsce już po raz 14. »

Każda pogoda jest dobra na spacer, zwłaszcza wirtualny. 1 lutego ciekawostki związane z naszym miastem poznawały "Krasnoludki" z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie. »

Dzisiaj odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Zabraliśmy ich na wirtualny spacer z Myszką Ratuszanką. »

O tradycji obchodzenia polskich świąt, dowiedzieli się uczniowie klas 4-tych ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Jarocina, którzy w świątecznych nastrojach w bibliotece w filii nr 2, wysłuchali książki Barbary Ogrodowskiej "Polskie obrzędy i zwyczaje". »