Biblioteka

W poniedziałek bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni pod hasłem „Ortografia dla każdego”. Piątoklasiści korzystając ze słowników, przypomnieli sobie zasady ortografii. »

W czwartek, też w Tygodniu Bibliotek, kolejne Pasowanie na Czytelników w Filii w Wilkowyi, tym razem do grona miłośników biblioteki zostali przyjęci uczniowie klasy I b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

W Tygodniu Bibliotek w środę uczniowie klasy I a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

W maju spotkanie Klubu Seniorek wypadło w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, dlatego panie przy kawie i słodkim poczęstunku wspominały to, co robiły przez wszystkie lata swojej działalności. Później na warsztatach malowały torby. »

W szkole w Wilkowyi z inicjatywy naszej pani Danki i pań polonistek z okazji Światowego Dnia Książki chętni uczniowie z klas IV czytali swoim młodszym kolegom z przedszkola wiersze Danuty Wawiłow! »

22 kwietnia jest Światowy Dzień Ziemi, dlatego z tej okazji bibliotekarka z Filii w Wilkowyi odwiedziła 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Dzieci pięknie przebrane w ekologiczne stroje wysłuchały książeczki pt. „Uratuj Ziemię!”. »

Dzisiaj dla uczczeni obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przeprowadzono w Filii w Wilkowyi małą lekcję historii dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

Dla upamiętnienia obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów V klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Powrót na górę