Kolejne pokazy filmu poświęconego 73. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim odbyły się w filii nr 2 i 3 w Jarocinie, filii w Golinie oraz w kinie wagonowym. »

Jutro tj. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i my już dziś w naszej filii nr 3 postanowiliśmy uczcić to święto »

Na krótko przed Świętem Książki gościliśmy w naszych bibliotekach w Jarocinie (filia nr 3), Mieszkowie i Witaszycach Jakuba Skworza, redaktora miesięczników "Men’s Health" i "Women’s Health", twórcę wydawnictwa Erdensen, autora książki "Męskie rozmowy nastolatka" i bajek dla dzieci. »

Klasa IV b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie zaprosiła Justynę Nawrocką, bibliotekarkę z Filii nr 3 w Jarocinie do czytania w ramach akcji "Książka to jest To". »

Z tej okazji na zajęcia do biblioteki zaprosiłam dzieci z klasy Ic i IIa. »

Święta już za pasem. Z tej okazji, dzieci świetlicowe wzięły udział w zajęciach o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. »

Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Wielkanocy. Malowane, skrobane, oklejane, barwne lub monochromatyczne – pomysłów na ozdobienie wielkanocnych pisanek jest mnóstwo. »

Motywem przewodnim tegorocznej akcji Tydzień z Internetem było świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. »

Tematem przewodnim kolejnych zajęć były tworzywa sztuczne. Tym razem mali ekolodzy – dzieci z klasy II b i II e, poznali recykling tworzyw sztucznych. »