Kwiatowo i historycznie

Kategoria: Filia nr 3

Kwiatowo i historyczniePodczas zajęć robiliśmy gniotki z balonów i mąki, również z balonów dziewczynki robiły balonowe kwiaty. Lepiliśmy anioły z masy solnej i oczywiście bawiliśmy się. Było wesoło!

W ostatnim dniu zajęć wybraliśmy się na wycieczkę trasą niepodległościowego qestu. Trasa qestu przebiegała ulicami Jarocina, m. in.: Wojska Polskiego, o. Serafina Niedbały, Marii Curie - Skłodowskiej, Józefa Bema. W trakcie naszej wędrówki dowiedzieliśmy się wielu istotnych faktów historycznych związanych z Jarocinem, a historia wcale nie musi być nudna, a pomocą w jej poznawaniu jest nowa aplikacja i zadania, które przy jej pomocy rozwiązywaliśmy w trakcie naszej wędrówki, by odgadnąć końcowe hasło.
Niepodległościowy quest powstał podczas zeszłorocznych warsztatów w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.