Autor książek dla dzieci spotkał się ze swoimi czytelnikami w Oddziale dla Dzieci i w Filii nr 3 w Jarocinie. Podczas spotkań dzieci miały niepowtarzalną okazję porozmawiania z autorem swoich lektur szkolnych (albowiem dwa tytuły Grzegorza Kasdepke są w kanonie lektur szkoły podstawowej) na temat tego jak powstaje książka, skąd się biorą pomysły i jak nazywa się miejsce, w którym książki powstają (pisalnia) ale także dowiedziały się skąd się biorą dzieci według np. przedszkolaków (z marketów a bliźniaki to wyłącznie z „Piotra i Pawła” lub ze specjalnej plantacji koło Kalisza). »

Od grudnia biblioteka udostępniła platformę do nauki języków obcych we wszystkich swoich placówkach. Do wyboru jest aż pięć języków: angielski (w tym angielski biznesowy), niemiecki, francuski, hiszpańskiego i włoski. Każdy użytkownik może uzyskać bezpłatny dostęp do
e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.
»

W Filii nr 3 w Jarocinie przez cały tydzień trwały warsztaty tworzenia bombek zdobionych
kolorowymi sznureczkami z bibuły.
»

W filii nr 2, nr 3 oraz w Cielczy można było poznać przyszłość - andrzejkowe szaleństwo wróżb przygotowały panie bibliotekarki »

W filii nr 3 w Jarocinie uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. »

Podczas zajęć dzieci obejrzały dwie prezentacje multimedialne: Dzieci w Sieci czyli jak być bezpiecznym w Internecie i Netykieta czyli o kulturze w Internecie. »