Święto Biblioteki i Pałacu Radolińskich

Święto Biblioteki i Pałacu RadolińskichMiłośnicy historii i książek przybyli tłumnie na niedzielne święto, którym zakończyliśmy projekt Regał na nudę

Zaczęło się książkowo, od spotkania z panią Różą Kąsinowską, autorką książki "Pałac w Jarocinie".
W holu Pałacu czekała kawiarnia, fotobudka i stanowisko książek regionalnych oraz pokaz suchorytu. Stamtąd też wyruszały grupy spacerowiczów, którzy wraz z pracownikami Muzeum Regionalnego zwiedzali Pałac szlakiem dawnych właścicieli i służby.
W auli Pałacu królowała wystawa o historii Biblii, w której oprowadzający pan Dariusz, oczarowywał wiedzą i ciekawostkami na temat najstarszej księgi. Można było dotknąć papierusu,pergaminu, zobaczyć jak wyglądało pismo klinowe i ruchoma czcionka.
Na zakończenie wszyscy chętni obejrzeli film o Pałacu Radolińskich.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Edukacyjnemu "Trójka",  harcerzom z HufcaZHP Jarocin, Stowarzyszeniu "Szerokim Torem", Monice Kuli i Pawłowi Kuli, paniom z Kawiarni Filmowej i paniom z portierni w Pałacu Radolińskich, oraz radnemu Mariuszowi Kaźmierczakowi i ekipie JAR.
Dziękujemy też pracownikom Muzeum Regionalnego, ekipie fotobudki i panu Dariuszowi Rekoszowi oraz Stowarzyszeniu Jarocin XXI i tym wszystkim, którzy przyczynili się organizacji wydarzenia.

"Regał na nudę" to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.