I kolejny podróżniczy weekend za nami. I znowu było intensywnie zarówno jeśli chodzi o ilość wydarzeń jak i wywołanych wrażeń, emocji i...zapachów i aromatów. »

Za nami pierwszy wakacyjny weekend i pierwsze wydarzenia w ramach projektu Podróżniczy regał na nudę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu "Regał na nudę" odbyło się w Pałacu w Witaszycach, w gościnnych progach Tomasza Klauzy. Nasz gość - Rafał Kosik jest znanym pisarzem science fiction, wydawcą i grafikiem, który sam projektuje ilustracje do swoich książek. »

Zawitał do Filii Bibliotecznej w Cielczy i Szkoły Podstawowej gdzie odbyły się niecodzienne lekcje historii. »

Jarocińska młodzież, głównie harcerze mieli okazję wysłuchać rad twórcy polskiego survivalu Jacka Pałkiewicza, który spotkał się z nimi w sobotę na nieczynnej stacji Brzostów. »

Jacek Pałkiewicz - ojciec polskiego survivalu, podróżnik, odkrywca prawdziwego źródła Amaznki spotkał się z czytelnikami w Kamienicy. »

Jarocińska wieża ciśnień w piątek została zaczarowana w piątek przez dzieci. Były baśnie, księżniczki, rycerze i smoki. Dobra zabawa w świecie literackiej fantazji i czas, spędzowny rodzinnie wokół książek i z biblioteką! »

Uczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii - stworzoną przez Fundację Areopag. »