Bimbą przez Poznań

Bimbą przez PoznańAleż to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań.

Wszyscy, którzy wiosną i latem brali udział w warsztatach kamishibai i reportersko-fotograficznych, wzięli udział w wycieczce do Poznania szlakiem poznańskich legend i historii miasta.
Był przejazd Bimbą przez Poznań, gdzie w zabytkowym tramwaju, dzieci rozwiązywały zagadki, poznając tym samym nieznane fakty dotyczące Poznania i jego zabytków. Można też było "poprowadzić" tramwaj.
POtem była wizyta w Muzeum Blubry 6d - Pzonańskie Legendy, gdzie trzeba było wykazać się znajomością wielkopolskiej gwary. Był też czas na zakup pamiątek i obiad.

Wydarzenie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.