Warsztaty gwarowe online? W naszej bibliotece wszystko jest możliwe! W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" odbyły się zajęcia dla klasy 6e Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Gościem specjalnym była regionalistka, autorka "Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej". »

Nareszcie jest! Nasza pierwsza mobilna gra z aplikacją Action Track jest gotowa - premiera 5 grudnia 2020, startujemy od 15.00
Ze względu na pandemię oraz remonty na ulicy Wojska Polskiego grę może przejść każdy nie wychodząc z domu!
»

Podczas ferii w Witaszycach uczestnicy zostali zapoznani z legendą o witaszycakich lasach, która zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibai. Bibliotekarka opowiedziała o całym projekcie Legendoczytcze na szlaku, o warsztatach oraz o autorkach przedstawionej legendy, które spotykały się w witaszyckiej placówce. »

We wtorek bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie kl. II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą napisali i zilustrowali ich koledzy i koleżanki z klasy III. »

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy dzieci poznały jarocińską legendę "O Dziedzicu Jarocina zaklętym w kamień", ale w nowej odsłonie, stworzoną i napisaną przez uczniów klasy II, pt. "Tajemniczy głaz". »