Biblioteka

22 kwietnia jest Światowy Dzień Ziemi, dlatego z tej okazji bibliotekarka z Filii w Wilkowyi odwiedziła 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Dzieci pięknie przebrane w ekologiczne stroje wysłuchały książeczki pt. „Uratuj Ziemię!”. »

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 2 SP nr 5 dowiedzieli się jak powstaje książka. »

Do stolicy Włoch pojechała grupa szesnastu jarociniaków (dorosłych i młodzieży), wolontariuszy biorących udział w inscenizacjach Legendy o Świętym Marcinie (2021 i 2022) oraz w Misterium Pasyjnym (2022) na zaproszenie Stowarzyszenia Bellator Societas, które współorganizowało te wydarzenia. »

Akcja Żonkile w Witaszycach odbyła się wśród czytelników. Każdy kto dziś odwiedził bibliotekę otrzymał żonkila. »

Dziś z okazji 80 - letniej rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, na zajęcia w filii nr 3 została zaproszona kl. II b. Na początku dzieci posłuchały opowiadania Pawła Beręsewicza "Strasznie straszne". Następnie dzieci wyraziły swoje przemyślenia związane z opowieścią, poznały definicje słów getto i powstanie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało papierowego żonkila. »

W dniu pamięci bohaterów warszawskiego getta w Bibliotece w Golinie odbyły się zajęcia dla uczniów klasy III szkoły podstawowej. »

W JOK Jarocin Akcja Żonkile także miała miejsce. Nasi seniorzy wzięli udział w pogadance, obejrzeli filmiki z Muzeum Żydów Polskich POLIN no i oczywiście otrzymali żonkila ku pamięci bohaterów z warszawskiego getta. »

Po raz kolejny włączamy się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów POLIN. Wydarzenie to kojarzy się od wielu lat z symbolicznymi żonkilami, rozdawanymi 19 kwietnia. »

W ramach akcji Żonkile, w którą włączyła się także filia w Mieszkowie, przeprowadzono spotkania z klasą Va oraz IIa. Starsze dzieci wysłuchały opowiadania „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Przy tej okazji rozmawialiśmy o pomaganiu innym. »

Dzisiaj dla uczczeni obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przeprowadzono w Filii w Wilkowyi małą lekcję historii dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Powrót na górę