Biblioteka

W Dniu Kropki bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas II i III Akademii Dobrej Edukacji. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz pracą bibliotekarza. Wysłuchali historię o „Kropce i Kresce” po czym zaproszono ich do zabaw: łączenie kropek, kodowanie i domino. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie wysłuchały opowiadania pt. "Kret i jeżyki".
Następnie z papieru kolorowego wyklejały jeżyki. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały zakładki do książek i coś słodkiego.
»

W poniedziałkowy poranek uczniowie z klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Staniecką. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Pod takim hasłem upłynęły zajęcia wakacyjne w bibliotece w Witaszycach. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?”. »

Woda to skarb, niezbędny do życia. My możemy odkręcić kran, z którego popłynie woda. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia. W czasie lektury książki o przygodach Fenka, przekonały się o tym dzieci z przedszkola w Mieszkowie. »

Kolejny weekend z cyklu "Lato w amfiteatrze" należał do najmłodszych. Biblioteka przygotowała dla nich kilka atrakcji. »

Powrót na górę