Biblioteka

Dzisiaj na zoom-ie odbyła się pogadanka dla klasy IIa z Goliny na temat "Ptaków zimujących w Polsce". Dzięki najnowszej książce pana Wacława Adamiaka "Prawdziwe krowy nie są fioletowe". »

Książka „Prawdziwe krowy nie są fioletowe” Wacława Adamiaka stała się pretekstem do spotkania on-line z dziećmi i rozmowy na temat ptaków. »

Firma Good Books oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej ogłosiła konkurs dla bibliotek, a właściwie dla bibliotekarek i bibliotekarzy - każda osoba, która wysłała wierszyk na ten temat otrzymała do swojej biblioteki zestaw książek i ulotki. »

Warsztaty gwarowe online? W naszej bibliotece wszystko jest możliwe! W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" odbyły się zajęcia dla klasy 6e Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Gościem specjalnym była regionalistka, autorka "Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej". »

Nareszcie jest! Nasza pierwsza mobilna gra z aplikacją Action Track jest gotowa - premiera 5 grudnia 2020, startujemy od 15.00
Ze względu na pandemię oraz remonty na ulicy Wojska Polskiego grę może przejść każdy nie wychodząc z domu!
»

W czwartkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się nietypowe Andrzejki. »

Dzień Pluszowego Misia to niecodzienne święto, które jest ważne dla każdego właściciela pluszaka. Co roku dzieci z przedszkola miały okazję obejrzeć książeczki i wysłuchać bajki czytanej przez bibliotekarza. »

Powrót na górę