Biblioteka

Na kolejne spotkanie „Podróże z wyobraźnią” wybraliśmy się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Uczniowie zapoznali się z twórczością Rafała Witka, który już niedługo odwiedzi ich szkołę. Wysłuchali jednej z historyjek „Jestem dużym Tatą, ale czasami udaję kota”. »

W trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki. »

Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zostali zaproszeni do obejrzenia w teatrzyku Kamishibai legendy "Tajemniczy tunel". Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w grze spacerowej z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci". »

Akcja „Nowe horyzonty edukacji filmowej” prowadzona przez Kino Echo Jarocin im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie zakłada wprowadzenie uczniów w świat literatury i rozbudzenie zamiłowania do czytania książek i oglądania filmów jako tekstów opartych na strukturze narracyjnej. »

Powrót na górę