Biblioteka

W Święto Misia bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie - grupa Króliczki. Dzieci wysłuchały opowiadania "Kochamy Cię, Misiu Tulisiu". »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. »

Ptasich hecy w bibliotece ciąg dalszy. Tym razem wystawę o ptakach i film państwa Stefaniaków obejrzały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Geometryczny Świat w Jarocinie oraz uczniowie kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. »

Szczelnie wypełniona sala w Kamienicy Kultury na dzisiejszym wieczornym spotkaniu autorskim. Nie ma się co dziwić - naszym gościem był Andrzej G. Kruszewicz, który zabrał nas wszystkich do fascynującego świata zwierząt, odsłaniając przy okazji tajemnicę kamiencznych kopciuszków. »

Kamienica Kultury oblężona! Dziś gościliśmy dzieci z klas 0-III z Komorza Przybysławskiego i uczniów klas II i III z Akademii Dobrej Edukacji z Jarocina. »

Bibliotekę dla Dzieci odwiedzili Czarodzieje i Czarodziejki z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich kodowanie klucza na macie, wróżby z butami oraz zaczarowanymi zwierzętami. »

Paweł Dobrzelecki z MBP Zabrze dzielił się z nami swoimi doświadczeniami jako faceta w bibliotece. Uczestniczki warsztatów, bibliotekarki z bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim z Kotlina, Jaraczewa i Jarocina, dowiedziały się jak zwiększyć atrakcyjność swojej biblioteki wśród mężczyzn, by stali się oni stałymi klientami tych instytucji. »

Symabloo czy Wakelet? A może inny jeszcze sposób kolekcjonowania przydatnych stron internetowych wybiorą członkowie Klubu e-Seniora. »

Warsztaty kuchni żydowskiej za nami. Autorka książki "Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu" Hanna Merlak wraz z mamą podzieliły się dziś swoimi przepisami i anegdotami. »

Powrót na górę