Biblioteka

29 września we wszystkich naszych bibliotekach, również w powiecie, odbyła się akcja czytelnicza "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tematem przewodnim spotkania były "Bajki robotów" Stanisława Lema, gdyż właśnie we wrześniu przypada setna rocznica urodzin pisarza. »

W piątek odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Na wrześniowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie powitały jesień. Później na warsztatach rękodzielniczych, które prowadziła bibliotekarka Magdalena Orzechowska, wykonały jeżyki ze starych książek. »

Na grupach zabawowych królowały jesienne liście. Dzieci wraz z opiekunami zaproszono do zabaw z chustą animacyjną: spadające liście oraz wiatr jesienny. Przeczytano też bajeczkę „Pod gwiazdami” , po której wykonali sowy z kolorowych liści. »

Powakacyjne spotkania DKK to duża przyjemność dla klubowiczów. Wspominamy kończące się wakacje, podróże i książki, które czytaliśmy. »

Po raz kolejny w Kamienicy Kultury spotkali się klubowicze z Klubu e-Seniora. Na zajęciach wymienialiśmy informacje o narzędziach i oprogramowaniach do wideokonferencji, czyli jak się komunikować bez wychodzenia z domu. »

Uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Cielczy odwiedzili Kamienicę Kultury. Młodzież ozdabiała torby ekologiczne metodą szablonu, poznała historię Kamienicy a następnie spędziła czas w strefie dla młodzieży. Były gry i zabawy, jednym słowem wiele się działo. Dziękujemy za spotkanie! »

W bibliotece w Mieszkowie również świętowano Dzień Kropki. Było wielkie malowanie kropek na kartkach i rękach! »

W Dniu Kropki golińską bibliotekę odwiedziła klasa III b. Dzieci dowiedziały się od kiedy obchodzony jest "ten" dzień i od jakiej książki to się zaczęło. Wysłuchały też opowieści o pewnej Poli, która lubi kropki, a potem przyszedł czas na zdjęcia w kropkowanej fotobudce. »

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, z tej okazji 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi odwiedziły bibliotekę. Wysłuchały dwóch bajeczek "Pola mówi: Lubię kropki" i "Idę do przedszkola" oraz wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby. »

Powrót na górę