Biblioteka

Z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

Okazją do dzisiejszego spotkania była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". Książka w ciekawy sposób ukazuje nam miasto i daje powód do spojrzenia z większą uwagą na otaczające nas zabytki. Dzieci z Zespolu Szkół Społecznych w Jarocinie z zaangażowaniem podjęły wyzwanie i rozwiązywały zagadki. Teraz już wiedzą gdzie znajduje się zegar słoneczny, figura Świętego Wawrzyńca czy orzeł. »

W maju spotkanie Klubu Seniorek wypadło w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, dlatego panie przy kawie i słodkim poczęstunku wspominały to, co robiły przez wszystkie lata swojej działalności. Później na warsztatach malowały torby. »

Książka „Koala, który się trzymał” towarzyszyła przedszkolakom z Mieszkowa w czasie dwóch spotkań w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza. Po wysłuchaniu historii, dzieci wykonały dla siebie papierowe koale, które dzięki klamerkom trzymały się ich bluzeczek i sukienek. »

"Moja Twoja Nasza BIBLIOTEKA" tak brzmi tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Wczoraj dużo się działo. Zaczynamy zatem od Biblioteki w Golinie, którą odwiedziły przedszkolaki. Były czytania, zabawy plastyczne i życzenia dla pani Violetty z okazji Dnia Bibliotekarza! »

W tym roku połączyliśmy naszym pomarańczowym odjazdowym rajdem dwie ważne rocznice 550. urodzin Mikołaja Kopernika i 100. lecie harcerstwa na Ziemi Jarocińskiej. »

W ramach obchodów „Dnia Książki” dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” Grupa Misiów i Krasnali odwiedziły Oddział dla Dzieci. »

Szkoła Podstawowa w Golinie z okazji Święta Książki zorganizowała akcję,która ma przyczynić się do wzrostu czytelnictwa. »

W szkole w Wilkowyi z inicjatywy naszej pani Danki i pań polonistek z okazji Światowego Dnia Książki chętni uczniowie z klas IV czytali swoim młodszym kolegom z przedszkola wiersze Danuty Wawiłow! »

Powrót na górę