Biblioteka

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

W Kamienicy Kultury dzieci - z małą pomocą dorosłych - mogły uszyć własnoręcznie kolorową torbę na zakupy lub książki dla swojej mamy! »

Od Słowian po testy DNA - przekrój dyskusji na majowym spotkaniu Klubu e-Seniora był szeroki. Omawiając stronę MyHeritage, wspominaliśmy też o innych programach i stronach służących do poszukiwania i zachowania pamięci o naszych przodkach. »

Dyskusyjny Klub Książki spotkał się tym razem w niedzielne popołudnie. Z widokiem na słoneczny rynek dyskutowałyśmy o "Chłopkach" Joanny Kuciel-Frydryszak. Jakie życie wiodły nasze babki i prababki? »

Sezon na tulipany już za nami. Na warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę w parku miłośnicy tulipanów i szycia zrobili własny bukiet, który może być pięknym prezentem dla mamy i fajnym akcentem w domu, mieszkaniu przez cały rok. »

Spotkaniem na temat Wisławy Szymborskiej, okraszonym tysiącem anegdot, zakończyliśmy tegoroczny Tydzień Bibliotek w Jarocinie. »

Kolejny raz gościłyśmy w bibliotece w parku przemiłe panie z Koła nr 2 z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tym razem powstały piękne tulipany, które panie własnoręcznie uszyły. Jak zwykle było wesoło, głośno i kolorowo. »

Środowe spotkanie seniorów w klubie społecznym „Nasz Fyrtel” było poświęcone gwarze. Gościem specjalnym była pani Jadwiga Podeszwa autorka dwóch słowników gwary ziemi jarocińskiej, ale również sześciu innych książek. »

Powrót na górę