Biblioteka

O tym jak powstaje książka, jak o nią dbać, jak zapisać się do biblioteki, usłyszały dzieci z Przedszkola Promyczek, które odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia własnej książki wcieliły się w ilustratorów oraz pisarzy, brały udział w zabawach związanych z bajkowymi bohaterami. »

Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

Szkolne drzwi otwarte Szkoły Podstawowej w Mieszkowie stały się świetną okazją do spotkania z przedszkolakami i ich rodzicami w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai oraz wykonać ptaszka z papieru. Można było też zapisać się do biblioteki. Te dzieci, które się na to zdecydowały, otrzymały wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, zrobiły zdjęcie w fotobudce ze swoją pierwszą wypożyczoną książką oraz wypisywały na tablicy swoje imię. »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy I a z Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Była to ich pierwsza wizyta. Zapoznano ich z księgozbiorem biblioteki, z grami planszowymi. W Kindlotece przygotowano zimowe kodowanie z odbiciem lustrzanym, memory o zimie oraz robot Dash zagrał na cymbałkach piosenkę „Pada śnieg”. Na koniec odbyły się zabawy z chustą animacyjną. »

W środowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dwie grupy „zerówkowiczów” z paniami: Klaudią Mańkowską i Marleną Kałużną. Po uważnym wysłuchaniu bajki „Zimowe opowieści” nadszedł czas na zabawy. »

Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było poświęcone Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi Patronowi Roku 2024. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci ze "szkolnej zerówki". Wysłuchały opowiadania pt."Maks zimą". Następnie wyklejały zimowe czapki za pomocą małych, wydzieranych kolorowych papierków. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek. »

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji bibliotekę w Wilkowyi odwiedziły 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Powrót na górę