Biblioteka

Bibliotekę w parku już kolejny raz odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Nasi goście zapoznali się z aplikacją Scratch Junior. Dużym zainteresowaniem cieszył się robot Photon EDU, który wyposażony jest w nowoczesną technologię oraz narzędzia do nauczania. »

W tym tygodniu dwukrotnie tematem naszych zajęć były legendy, w tym "Legendy Ziemi Jarocińskiej". Uczniowie kl. V Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie oraz kl. IV Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie aktywnie słuchali legend "O podziemnym tunelu i umowie z diabłem" oraz "Jak powstał Jarocin". »

Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

W Bibliotece Głównej za sprawą KALANDER Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk dzieci i rodzice przenieśli się w czasy pierwszych drukowanych książek! Na warsztatach można było dowiedzieć się, jak wyglądała prasa drukarska w czasach Jana Gutenberga, jak wówczas układano litery do druku. »

Szkoła Podstawowa w Mieszkowie, wraz z organizacjami działającymi na terenie miejscowości, zorganizowała festyn rodzinny. Na wydarzeniu nie zabrakło także biblioteki, która zaproponowała uczestnikom ozdabianie ramek oraz fotobudkę. »

Biblioteka Główna brała udział w Pikniku dla seniorów, który odbył się przed pałacem Radolińskich. Panie bibliotekarki przygotowały warsztaty robienia jeżyków i myszek z książek, metodą „bookfoldingu”. »

W piątkowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa zerówkowiczów pod opieką Klaudii Mańkowskiej. W ramach projektu „Bajkowo wśród pokoleń” realizowanego przez Klub Społeczny Witaszyce Razem dzieci zostały zaproszone na warsztaty plastyczne: „Kaczka w buraczkach”. »

Eksperymenty i książka - to bardzo ciekawe połączenie! Tym razem obiektem wziętym pod lupę był ziemniak. Uczniowie klasy IV i V Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siedleminie badali właściwości i zastosowanie tego warzywa. Towarzyszyły temu gry i zabawy: gorący ziemniak i rysowany głuchy telefon. Wszystko to na podstawie serii książek "Przygody z nauką" C. Jugla i J. Guichard (Akademia Mądrego Dziecka). »

Za nami warsztaty z "Ciocią Jadzią w PRL" i Elizą Piotrowską, w których udział brali uczniowie z kl. 4a, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

Powrót na górę