Biblioteka

Małgorzata Zbroszczyk z Biblioteki Publicznej w Chrzanowie pracowała z jarocińską młodzieżą, przekazując cenne wskazówki przed nagrywaniem wspomnień mieszkańców i pracowników dawnej kamienicy. »

Wczoraj w Oddziale dla Dzieci odbyło się świąteczne kodowanie. Uczestnikami zajęć były 4-latki z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" »

Na mikołajkowe warsztaty do Kamienicy Kultury wybrały się również dzieciaki z kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. Różnorodność działań podczas zajęć dała możliwość dobrej zabawy wszystkim uczestnikom warsztatów. Było konstruowanie wieży, ozdabiane gwiazdek oraz chwila relaksu z dobrą książką. »

Reporterka, wiele lat mieszkająca w Rosji i autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii - któż, jak nie Krystyna Kurczab-Redlich, może opowiedzieć nam o człowieku, który ma czterech sobowtórów i nigdy się nie poddaje... »

W klimacie świątecznym odbyły się grupy zabawowe. Czytano dzieciom książeczki z okienkami, które przybliżyły temat świąt i posłużyły do świetnej zabawy. »

Dzięki księgarni z ulicy Paderewskiego z Jarocina w Bibliotece w parku odbyły się warsztaty skarpetkowe z Justyną Bednarek. Udział wzięli uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5 z Jarocina oraz miłośnicy skarpetek. »

Na spotkanie mikołajkowe w bibliotece zaproszone zostały dzieci z grupy Smerfów 3 z przedszkola "Bajeczka". Pierwsza część spotkania odbyła się w naszej bibliotece - filii nr 3, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Tym razem nasze Gadu-Gadu polsko-ukraińskie miało świąteczny charakter. Na spotkaniu Panie wykonywały papierowe gwiazdy. Dziękujemy za spotkanie! »

Kolejne tajemnice kamienicy odkryte! Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie opowiedział uczniom kl. I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie o losach osób pochodzenia żydowskiego, zamieszkujących niegdyś Jarocin i jego okolice. Wśród nich byli także dawni właściciele budynku, w którym mieści się teraz Kamienica Kultury. »

Właśnie gościliśmy Justynę Bednarek - autorkę przesympatycznych przygód skarpetek, niesamowitych kur oraz wielu innych postaci! »

Powrót na górę