Biblioteka

Wspomnienia z lata gościły na naszym wrześniowym spotkaniu DKK. Na tarasie łapałyśmy ostatnie promienie letniego słońca, rozmawiając o czytanych podczas wakacji książkach. »

Andrzej Zawistowski zabrał naszych czytelników w podróż do PRLu i handlu reglamentowanego, kolejek i kartek. Okazuje się, że historia kartek i reglamentacji jest stara jak świat. »

Wakacyjne zajęcia w witaszyckiej bibliotece dobiegły końca. W poniedziałek, nawiązując do książki „Podwodny świat”, dzieci wykonały piękne, kolorowe rybki. »

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły dzieci z półkolonii ze Szkoły Społecznej z Jarocina.
Przygotowano dla nich kodowanie na macie edukacyjnej. Za pomocą scratcha juniora dzieci wykonały wakacyjne animacje.
»

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »

W festiwalową niedzielę tuż p mszy za zmarłych muzyków można było spotkać się z Maciejem Sikorskim. Ruiny kościoła św. Ducha doskonale nadały się na spotkanie o uzależnieniu od narkotyków, o nawróceniu. Maciej Sikorski pochodzi z Góry niedaleko Jarocina, a teraz mieszka w Krakowie, gdzie ma rodzinę i prowadzi Teatr Exit dla osób z niepełnosprawnościami. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »

Kamienica Kultury zorganizowała festiwalową czytelnię. Był też punkt sprzedaży gadżetów i dostęp do informacji lokalnej. »

Powrót na górę