Biblioteka

Dzieci z przedszkola w Cielczy i Radlinie wysłuchały opowiadania o wiewiórce, która w jesiennym lesie zbierała zapasy na zimę. Dzieci również sporo wiedziały o tym co wiewiórka zbiera i gdzie ma swoje spiżarnie. Po czytaniu przedszkolaki wyklejały kolorowymi listkami puszysty ogon wiewiórki. »

W dniach 30 września i 1 października gościliśmy grupę bibliotekarzy z Piaseczna i bibliotek ościennych, którzy odwiedzili nas w ramach programu "Blisko". »

Tego po pisarzu się nie spodziewaliśmy. Alek Rogoziński zasypał nas anegdotami z życia literackiego i prywatnego, a zgromadzona publiczność właściwie cały wybuchała głośnym śmiechem! »

Cały powiat czyta dzieciom zawitał też i do Goliny, gdzie zaproszonym dzieciom czytała pani Krystyna, stała czytelniczka biblioteki. Po spotkaniu z elektrycerzami Stanisława Lema, dzieciaki stworzyły własne prototypy robotów. »

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom dzisiaj do biblioteki w Wilkowyi została zaproszona pani sołtys Lidia Marecka. Przeczytała ona uczniom klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni fragment pt. "Uranowe uszy" z książki Stanisława Lema "Bajki robotów". Później na warsztatach plastycznych piątoklasiści zainspirowani tą książką wykonali piękne roboty. »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przebiegł w bibliotece w Mieszkowie pod hasłem Stanisława Lema, bowiem autor jest patronem roku 2021. Z tej okazji bibliotekę odwiedziła klasa IVa, która wysłuchała bajki „Trzej elektrycerze”, odczytaną im przez byłą wychowawczynię, panią Marię. »

W Oddziale dla Dzieci gościliśmy panią Hanię z działu gromadzenia księgozbioru, która przeczytała uczniom z klasy II c Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina fragment „Bajki robotów” Stanisława Lema pt. „Trzej elektrycerze”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały Eko-elektrycerza. »

W środowe przedpołudnie do biblioteki w Witaszycach wybrała się klasa IIIa pod opieką p. Alicji Kwiatkowskiej. Po serdecznym powitaniu dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Trzej elektrycerze” Stanisława Lema, który przeczytał zaproszony gość pani Maria Baranowska, wieloletni pracownik tej biblioteki. »

W Cielczy w ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom czytano "Bajkę o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła", a uczniowie klasy VI próbowali stworzyć "ludzkiego" robota »

Powrót na górę