Biblioteka

Dziś w naszej bibliotece odbyły się Andrzejki. Wszyscy ci, którzy chcieli skorzystać z jedynej i niepowtarzalnej szansy dowiedzenia się czegoś o swojej przyszłości, mogli przyjść i sobie powróżyć. Wróżono między innymi z piór, z gwiazd, z kostki do gry, z kubeczków oraz z ręki. »

Dziś odbyły się zajęcia historyczne dla młodzieży. Była to okazja do zapoznania się z patronem miasta św. Marcinem. O tym skąd ten pomysł opowiadał Sebastian Pluta z jarocińskiego Muzeum Regionalnego. Młodzież miała też okazję porównać teksty hagiograficzne ze współczesnymi opowieściami o św. Marcinie i poznać miejsca z nim związane w Jarocinie podczas spaceru. »

Dzieci z Przedszkola Happy-Kids gościły w Oddziale dla Dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. W Kindlotece czekała na nich mata kodująca oraz Dasch, który zagrał na cymbałkach znaną i lubianą piosenkę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę muzykantów i na bum bum rurkach zagrały tę samą piosenkę. »

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszej bibliotece, w trakcie trwania długich przerw odbywały się warsztaty kodowania. Oczywiście z misiem w roli głównej. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia filia w Mieszkowie zaproponowała dzieciom dwa spotkania.
Najpierw pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, żeby wysłuchać misiowej opowieści. Była to historia niedźwiadka polarnego, który nie umiał pływać.
»

Z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Katarzyny Mieloszyk. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki „Dzień Misia” oraz historii powstania tego święta. Świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów oraz ułożeniem puzzli. Na zakończenie przedszkolaki wykonały papierowe śpiące miśki. »

Ważnym wydarzeniem każdego roku we filii w Mieszkowie jest oficjalne przyjęcie go grona czytelników pierwszoklasistów. Tym razem pasowane zostały 24 osoby. Na początku dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, gdzie są najciekawsze książki i co zrobić by były szczęśliwe. Wysłuchały także bajki o Franklinie i zagubionej książce. Następnie nadeszła pora na uroczyste pasowanie, po którym dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej – molika. »

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w parku obchodziliśmy z Niepublicznym Przedszkolem "Poziomka" w Jarocinie. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach złośliwego Misia, ćwiczyły liczenie i rozpoznawanie kształtów. »

Powrót na górę