Warsztaty "Mamy Moc" z Magdą Sokołowską, czyli Jarocińskie Spotkania Czułych Przewodniczek. »

Po raz pierwszy nasze miasto stało się areną spotkań i warsztatów "Festiwalu po Drodze". Gospodynią jarocińskiej edycji była Sylwia Chutnik. »

W ostatni wtorek sierpnia odbyło się spotkanie z Jadwiga Podeszwą. Regionalistka i popularyzatorka jarocińskiej gwary przygotowała dla witaszyckiej publiczności quiz gwarowy i wiele anegdot oraz opowieści o gwarze i w gwarze. »

W Międzynarodowym Dniu Psa w naszych bibliotekach na czytelników czekały psie niespodzianki. Każdy kto odwiedził bibliotekę mógł wykonać psie zakładki do książek lub zawieszkę na drzwi. »

Tajemnice pszczół w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Jaraczewie poprowadził Marek Rybczyński z "Tradycyjnej Pasieki Nadwarciańskiej". »

Rogalove wypieki - zajęcia kulinarne, zaplanowane w ramach projektu "Poznajemy Wielkopolskę" w sali wiejskiej w Cerekwicy Nowej. »

Z książką w rowerowym koszyku do biblioteki w Górze? Uczestnicy wydarzenia, w tym wychowanki z Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno- Wychowawczego w Cerekwicy Nowej, wzięli udział w wycieczce rowerowej. »

Magia czytania- wieczór baśni, zaplanowany w ramach realizacji inicjatywy oddolnej "Poznajmy Wielkopolskę" programu BLISKO, odbył się w Wielkopolskim Samorządowym Zespole Placówek Terapeutyczno - Wychowawczych w Cerekwicy Nowej. »

Spotkanie z książką „Wakacje z duchami” miało dodatkowy wymiar. Dzieci losowały upiorne pytania i programowały robota Photona, który wędrował korytarzami strasznego zamku. Uczestnicy eksperymentowali też z balonowymi zjawami, układali pysslowe duchy oraz tworzyli swoje przypinki. »