Biblioteka

Takie przesłanie przekazał nam Jan Mela, który odwiedził Jarocin w ramach projektu podróżniczego "Na walizkach". Z powodu pandemii spotkanie było transmitowane on-line »

W sobotę pozostaliśmy w zimowym klimacie. Wspólnie z Łukaszem Superganem, specjalistą od szlaków długodystansowych wyruszyliśmy na wyprawę przez Islandię. »

Miniony weekend upłynął nam pod hasłem kolejnych spotkań w ramach festiwalu podróżniczego „Na walizkach”. Tym razem wyruszyliśmy na północ. Młodsi wielbiciele podróży podczas warsztatów wspólnie z Robertem Maciągiem wyruszyli do Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji oraz Islandii. »

Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »

Lekcja biblioteczna online - dlaczego nie? Podczas spotkania uczniowie klasy 8 c Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie zostali zaproszeni (gdy już będzie bezpiecznie), do Strefy dla młodzieży w Kamienicy Kultury. »

Kamila Kielar - dziennikarka i podróżniczka opowiadała o swojej samotnej wyprawie kajakiem w poszukiwaniu bardzo rzadkich niedźwiedzi zwanych duchami. »

Powrót na górę