W Tygodniu Bibliotek filia nr 2 zorganizowała drugie spotkanie dla uczniów klas ósmych - #podłącz się do biblioteki on-line. Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. »

Kolejna grupa odwiedzająca nas w Tygodniu Bibliotek uczestniczyła w zajęciach z kodowania. Dziewczyny polubiły odkodowanie obrazka i grę Scottie Go! , a zakodowanie wieży i jej odbudowa podobały się chłopakom. Roboty Photony podbiły serca wszystkich:) »

Tydzień Bibliotek rozpoczęłyśmy zajęciami "Przytul hejtera". Hejtowanie jest zjawiskiem powszechnym dlatego tematyka ta nieustannie wzbudza zainteresowanie. Uczniowie 5 klasy na podstawie przygotowanych materiałów ustalali i porządkowali zasady antyhejtowe. »

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, filia w Mieszkowie miała wyjątkowego gościa. Mały przybysz z kosmosu, Scottie Go! przybył do biblioteki by uczyć dzieci programowania. Uczestnicy byli zachwyceni przybyszem i z zapałem pokonywali kolejne poziomy gry. »

Na grupach zabawowych królowała książka. Dzieci zapoznały się z różnymi ich rodzajami: teatrem cieni, pachnącymi owocami i czekoladą, grającymi oraz książkami zabawkami. »

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 w Filii nr 5 seniorzy uczyli się zasad programowania. Świeżo nabyte umiejętności wykorzystali, aby pomóc kosmicie Scottiemu w powrocie na rodzimą planetę. »

"Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka" czyli Dama, dziewucha, dziewczyna... w spódnicy". Nietypowa lekcja historii o niezwykłej kobiecie w Roku Praw Kobiet - zajęcia biblioteczne i warsztaty plastyczne dla chętnych uczniów podczas przerw Tydzień Bibliotek za nami. »

Zakończył się Tydzień Bibliotek. Ostatnią grupą, która odwiedziła filię w Witaszycach maluchy z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki o niesfornej piłce i zapoznaniu się z rodzajami piłek do gier rozpoczęła się zabawa. »

Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »