Dzieci w książkowym młynie

Dzieci w książkowym młynieW Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, Filia w Wilkowyi zorganizowała wycieczkę dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni.

Trasa wiodła do słynnego Młyna nad Lutynią znanego z utworu Jarosława Iwaszkiewicza. Na początku spotkania były piękne życzenia z upominkami dla bibliotekarki z okazji jej wczorajszego święta. Następnie dzieci będąc już na miejscu, wysłuchały krótkiej historii o tym zabytku. Później naszkicowały młyn oraz rozwiązywały Quest Iwaszkiewiczowski. Na zakończenie wycieczki, już po powrocie do biblioteki, drugoklasiści za prawidłowe hasło otrzymali pamiątkowy stempel oraz słodki poczęstunek.