Ogromna laurka, ptaki i inne zwierzaki

Ogromna laurka, ptaki i inne zwierzakiCo roku Tydzień Bibliotek stwarza miłą okazję do spotkania z czytelnikami. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Swoją bibliotekę odwiedziły zatem dwie wesołe grupy z Przedszkola w Mieszkowie.

Pierwsza poznawała książki na temat świata zwierząt i wykonała papierową żabkę. Druga natomiast, za pośrednictwem książek poznała świat pod wodą. I tu nie zabrakło pracy plastycznej. Dzieci wykonały meduzę, wykorzystując papierowe talerzyki i kawałki bibuły.
Bibliotekę odwiedziła także klasa I a, która poznawała w bibliotece ciekawostki ze świata ptaków. Pomocą służyły oczywiście liczne książki zgromadzone w bibliotece. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną – sowę ukrytą w dziupli. Niezwykle miłą niespodzianką ze strony klasy była ogromna laurka przygotowana dla bibliotekarza przez dzieci.